İPhone SE 2020 Yakın Zamanda Satışa Sunulabilir

İPhone SE 2020 Yakın Zamanda Satışa Sunulabilir
İPhone SE 2020 Yakın Zamanda Satışa Sunulabilir

iPhone SE 2020 modeli 256GB’a kadar depolama alanı ve içerisinde A13 CPU ile gelecek.

Özellikle akıllı telefon fiyatlarının çok fazla fiyatlarının artması ile insanların performanslı ama uygun fiyatlı telefon modellerine yöneldiğini rahatlıkla görebiliyoruz. Daha önce çıkarılan İPhone SE modeli çok ilgi görmüştü. Bundan dolayı Apple yeni İPhone SE modelini piyasaya sürmeyi düşünüyor. 2016 Yılında çıkarılan SE modelinin küçük bir cihaz olduğunu ama üstün bir performans sergilediğini biliyoruz.

Şimdiyse 9to5Mac yaptığı açıklamaya göre Apple, İPhone SE’nin ismini aynı şekilde kullanarak yeni bir model çıkartacağını belirtti. Ayrıca bu yeni modelin çok yakın zamanda çıkarılacağını da ekledi.

Tabi ki bu durum biraz garip olabilir çünkü Apple, Dünya çapında tüm mağazalarını geçici olarak kapattı. Eğer böyle bir durum olursa, çoğu kişi cihazlarını sadece internet üzerinden sipariş verebilecek demektir.

Daha önce ortaya atılan iddaalara baktığımız zaman yeni İPhone SE modelinin İPhone 8 modeline çok benzeyeceği belirtilmişti.

Cihazın teknik özellikleri hakkında 64GB / 128GB / 256GB olarak üç farklı depolama seçeneği ve beyaz, siyah ve kırmızı olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile satılacağı söyleniyor. Eğer söylentiler doğru çıkarsa İPhone SE 2020 modelinin İPhone 8 ile yer değiştireceğini söyleyebilir fakat içindeki işlemciye baktığımız zaman bu işlemcinin Apple’ın yeni İPhone 11 modellerinde kullanılan A13 çipi ile geleceği söylentiler arasında.

Eğer böyle bir cihaz ile karşılaşırsak, kesinlikle çok fazla alıcısının olacağını söylemeliyiz.

Apple’ın kesinlikle bu şekilde üstün performans gösteren fakat düşük modellere benzeyen cihazlar çıkartacağı kesin gözüyle bakılıyor. Fakat şu anda Coronavirüs olaylarından dolayı işlerin biraz aksayabileceğini söylemek yanlış olmayacaktır.