Karantinada İzlenecek 5 Netflix Drama Dizisi

  Karantinada İzlenecek 5 Netflix Drama Dizisi
  Karantinada İzlenecek 5 Netflix Drama Dizisi

  Netflix’de izleyebileceğiniz en iyi 5 drama temalı diziyi sizler için seçtik.

  Eğer komedi ve salgın filmlerini artık izlemek istemiyor musunuz? O zaman sizin için hazırladığımız en iyi 5 Netflix drama dizisi listemize bakmalısınız.

  1 – How to Get Away with Murder

  Netflix drama dizisi serimizin 1. sırasında How to Get Away with Murder yer alıyor. Dizimiz Philadelphia’daki Middleton Hukuk Okulu’nda geçiyor. Hikaye başarılı bir hukukçu olan Annalise’in yetiştirmek üzere 5 öğrencisini seçip yeni bir ekip kurmasıyla başlıyor. Annalise, öğrencilerinden çetrefilli ve zor cinayet davalarında etkili savunma tezleri üretmesini bekler. Ancak öğrencilerin Annalise’in gözüne girmek için yaptıklarının bedeli ağır olur. Başarılı ceza hukuku profesörü ve savunma avukatı olan Annalise Keating ve 5 öğrencisi hiç beklemedikleri bir anda kendilerini kaotik bir cinayet davasının ortasında bulurlar. How to Get Away With Murder, Annalise Keating için kontrolünü ilk kez kaybettiği bir hayat tecrübesinin anlatımı olarak ekrana taşınıyor.Sürükleyici kelimesinin anlam bulduğu ender dizilerden kesinlikle izlenmeli.

  2 – When They See Us

  işlemedikleri bir suç yüzünden hapse giren beş gencin hikayesini konu ediyor. Central Park’ta koşu yapan bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan beş gençtir. Onlar her ne kadar suçsuz olduklarını söyleseler de cinsel saldırı suçlamasıyla tutuklanır. Daha sonra Central Park Five adıyla tanınan beş siyahi genç, işlemedikleri bir suç yüzünden hapis yatar. Bu şekilde kendilerini bir kâbusun içinde sıkışıp kalmış bulur.

  3 – Suits

  Önemli bir avukatı zehir gibi zekâsıyla etkileyen üniversite terk genç, avukatlık ruhsatı olmadığı halde altın gibi bir iş ortaklığı fırsatını on ikiden vurur.

  4 – Lucifer

  Cehennemin Efendisi olmaktan bıkan şeytan, Los Angeles’a yerleşir, bir gece kulübü açar ve bir cinayet dedektifiyle ilişki kurar. Lucifer Morningstar adında emekli bir melek üzerine. Lucifer, bilen bilir, şeytanın isimlerinden birisidir. Cehennem’in hükümdarı şeytan Lucifer, mutsuz olduğu ve hayatından sıkıldığı için görevinden istifa eder ve tahtını terk ederek melekler şehri olarak bilinen Los Angeles’a yerleşir. Tüm bunların üstüne aradan birkaç yıl geçmişken günün birinde elbette Lucifer’ın hayatını değiştiren o günün zamanı gelir. Tanıdığı ve ünlü olmasında yardım ettiği bir kadın kulübünün önünde öldürülünce kendisini olayın içinde bulur ve yolu Los Angeles Polis Departmanı’ndan Dedektif Chloe Decker ile kesişir. Dahası kendi doğasının tersine giderek ‘suçluyu cezalandırmak’ için harekete geçerek Chloe’ye yardım etmeye başlar. Ama tabii ki bu yardım girişimi sadece devamında olacakların başlangıcı olur.

  5 – The End of the F***ing World

  The End Of The F***ing World bizleri iki ergen gencin dünyasına davet ediyor. Sorunlu anne babalar ve onlardan etkilenen iki çocuk kendi özgür dünyalarına doğru yolculuğa çıkıyorlar. Aslında konusu çok klişe görünse de anlatım tarzı, sahne geçişleri, oyunculuklar ve konusu “ergen dizisi” ön yargısı olanları pişman edecek düzeyde.

  Kaynak : Netflix