Ana Sayfa Haberler Karantinadayken İzleyebileceğiniz En İyi 10 Komedi Filmi

  Karantinadayken İzleyebileceğiniz En İyi 10 Komedi Filmi

  Karantinadayken İzleyebileceğiniz En İyi 10 Komedi Filmi
  Karantinadayken İzleyebileceğiniz En İyi 10 Komedi Filmi

  Şu günlerde herkes evinde karantinadayken eğlenceli ve güzel vakit geçirmek istiyorsanız eğer en mantıklı şeylerden birisi de komedi filmi izlemek olacaktır. Sizin için derlediğimiz en iyi 10 komedi filmini açıklamaları ve fragmanları ile birlikte yazımızda bulabilirsiniz.

  Öncelikle şunu belirtmeliyim ki komedi filmleri belki de fikir açısından en geniş konuma sahip film türlerinden bir tanesidir ve çok fazla kola ayrılır. Bu yüzden komedi filmleri birçok mizah türünü de içerisinde barındırır. Kimi zaman izleyici karşısına romantik komedi olarak, kimi zaman baştan sona kara mizahi bir açıdan, kimi zamansa politik açıdan komediyi yaratarak ve bazen de sadece kahkaha tufanı popüler mizahı içeriğinde barındırarak çıkar. İşte bu nedenle de komedi filmleri belki de dünyadaki en geniş izleyici kitlesine sahip olan film türüdür.

  Fakat size şunu söylemeliyim ki bu listedeki filmleri izlediğiniz zaman gerçekten çok iyi yapılmış bir liste olduğunu ve kesinlikle kaliteli komedi filmlerinin olduğunu göreceksiniz. En İyi Komedi Filmi sıralamasını aşağıda bulabilirsiniz. En İyi Komedi Filmi sıralamasında film açıklaması ve fragmanı yer alıyor.

  En İyi 10 Komedi Film listemiz :

  1 – Guns Akimbo

  Listemizin ilk sırasında Guns Akimbo var. Filmin başrol oyuncusu Daniel Radcliffe olduğunu belirtmeliyiz. Zaten başrol oyuncusundan da anlaşılacağı gibi değişik, yaratıcı ve kaliteli bir komedi filmi olduğunun anlaşılması çok zor olmayacaktır. Filmin konusu oyun ile gerçekliğin birleştirildiği ve gerçek kişilerin, insanların oyun karakteri olduğu çok eğlenceli ve zevkli bir film olduğunu söylemeliyiz. Fakat lafı daha fazla uzatmadan aşağıdaki fragmanı izlemenizi tavsiye ediyorum.

  2- Extreme Job – Geukhanjikeob

  Extreme Job - Geukhanjikeob
  teknovv.com

  En İyi Komedi Filmi sıralamamızda üst sıralarda bulunan bir film ve gerçekten çok keyifli. Gerçekten çok eğlenceli vakit geçireceğinize emin olduğunum filmlerden birtanesi. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum. Filmin konusunda gelecek olursak Güney kore yapımı Aksiyon, Komedi türünde Byeong-Heon Lee’lin yönetmenliğini yaptığı Se-Young Bae’in senaryosunu yazdığı film. Narkotik’de görev yapan beş dedektif bir uyuşturucu satıcısını suç üstü yapmak için tavuk restoranında orda çalışan gibi gözükerek kamufile olacaklardır. Fakat yanlışlıkla müşteriler yesin diye yaptıkları yemek çok beğenilecek ve bir anda ünleneceklerdir. 

  3 – Isi & Ossi

  teknovv.com

  Kesinlikle izlemenizi tavsiye ettiğim diğer bir film Isi & Ossi. Isi sadece hayatını yaşayıp bir şef olmak isteyen bir milyarderin kızıdır öte yandan Osi ise, bekar annesiyle yaşayıp para sıkıntısı çeken ve bunu çözmek için de bir yarışmaya katılan bir boksördür. Isi ve Osi karşılıklı bir anlaşma yaparlar, Isi’nin ailesine onlar birlikteymiş gibi göstereceklerdir bu şekilde Isi’nin ailesi hem onun yakasından düşmüş olacaktır hem de Osi’nin hayallerini gerçekleştirme şansı olacaktır. Fakat iki tarafında asla beklemediği şey ikisininde sandıklarından çok daha fazla ortak noktaları olmalıdır. Isi & Osi romantik komedi türünde 2020, 14 Şubat sevgililer gününde vizyona girmiş bir yapımdır. Zengin kız fakir oğlan şeklinde başlayıp ilerleyen hikaye ikilinin birlikte bir süre beraber geçirdikten sonra birbirine aşık olmalarını konu alır. Filmin yazarlığını ve yönetmenliğini bir çok farklı yapımda yer alan tecrübeli yönetmen Oliver Kienle üstlenmektedir. 

  4 – İşlenmemiş Mücevherler – Uncut Gems

  teknovv.com

  Yönetmenliğini ve senaristliğini Safdie Kardeşler’in yaptığı filmin baş rollerinde, Adam Sandler, Julia Fox ve Kevin Garnett gibi isimler yer alıyor. 40 dalda ödül adaylığı olan ve 15 ödül alan İşlenmemiş Müvecherler, New York’un Mücevher Bölgesi’nde bir dükkanı işleten Howard Ratner’ı (Adam Sandler) konu alıyor. New York’ta karizmatik bir mücevher satıcısı olan Howard’ın eline Etiyopya’dan gelen işlenmemiş bir opal taşı geçer. Değeri bir milyon dolardan fazla olan bu taşı müzayedede satma peşindedir ancak taşı beklediği fiyata satması hiç kolay olmayacaktır. Aile hayatı zaten karmaşık bir halde olan Howard’ın bir yandan da tefeci olan kayın biraderine para borcu vardır. Opal taşını sattığı zaman alacağı paraya güvenerek borcunu ödemesi gereken parayla bahis oynayan Howard bir anda kendini çok karmaşık bir halde bulacaktır. Hiçbir şey planladığı gibi gitmeyen Howard, bir yandan kayın biraderi ile uğraşmak bir yandan ailesini dengede tutmak ve bir yandan da işlerini yoluna koymak zorundadır, ancak bütün bunları dengede tutmak onun için hiç kolay olmayacaktır.

  5 – Belleville Polisi – Belleville Cop

  teknovv.com

  Belleville Polisi Filmin açılış sahnesinde Sebastian ‘Baaba’ Bouchard’ı (Omar Sy) bir suçluyu yakaladığı Fransa Belleville’de görüyoruz. Kısa süre sonra uyuşturucu kaçakçılığı operasyonunu ortaya çıkarmak için Miami’den, Belleville’e kadar gelen çocukluk arkadaşı Roland (Franck Gastambide) ona sürpriz yapar. Ne yazık ki, failler Roland’ı, Baaba’nın gözlerinin önünde öldürür ve bu iş kişisel bir hal alır. Baaba, Roland’ın cinayetinin arkasındaki insanları yakalamaya söz verir ancak bunu yapmak için Miami’ye kadar gitmesi gerekir. Kurallar Amerika’da biraz farklıdır ve atanan ortağı Ricardo Garcia (Luis Guzmán) tarafından sıkı bir göz hapsine alınır. Ricardo bebek bakıcısı tarafından rahatsız edilir ancak beklendiği gibi Baaba’ya açılır ve zorlu bir ikili haline gelirler. Filmin akışı, örneğin Rush Hour gibi aynı formülü takip eden filmlerden biraz daha yavaş. Bu türdeki bir film için oyuncu kadrosunun çok sınırlı olduğunu düşünebilirsiniz ama performanslar film boyunca mükemmel bir etkileşime sahip olan Omar Sy ve Luis Guzmán tarafından ustaca sergilenmiş. Baaba’nın annesini oynayan ve aslında çok sinir bozucu bir karakter olan Biyouna gibi komediyi doruğa çıkaran destekleyici bir karakter var. Baaba’nın annesine olan bağlılığı nedeniyle film boyunca atıştıklarında Baaba’nın kız arkadaşı Lin’i canlandıran Diem Nguyen de bir diğer karakter. Destekleyici roller oldukça iyi iş çıkarmış

  6 – Akşam Okulu – Night School

  teknovv.com

  Çekim Yeri Atlanta, Georgia, ABD olan Night School filmi Abd yapımı Komedi türünde bir filmdir. 02 Eylül 2018 (ABD)’de yayınlanan Night School filminin konusu pazarlamacı olan genç bir adam ızgara satışı yaparak geçimini sağlamaktadır. Bir anda durur ve düşünmeye başlar hayali böyle olmayan adam bir anda işi bırakıp zamanında alamadığı lise diplomasını almak için gece okuluna yazılacaktır. Okulda öğretmenlik yapan Kerry ile tanışacak ve onun hayatını değiştirecektir. 

  7 – Değerli Deneme – Long Shot – Seduis-moi si tu peux!

  Kanada çekilen filmde ünlü oyuncular Seth Rogen ve Charlize Theron yer almaktadırlar.  İşsizlik herkezi etkilediği gibi Fred Flarsk’sı da etkilemiştir. Fred Flarsky hala iş arayan bir gazetecidir fakat artık bu şansızlığına alışır ve çocukken aşık olduğu o kızın hayali ile yaşamına devam eder ve ona sadık kalmak adına hayatına kimseyi almaz. Charlotte Field çocukluk aşkı ise konumu itibari ile çok yükseklerde biridir.

  8 – Johnny English Tekrar İş Başında – Johnny English Strikes Again

  Ünlü oyuncular Rowan Atkinson ve Jake Lacy’in yeraldığı filmin konusu büyük bir siber saldırı sonrası ingiltere merkezli görev yapan gizli servis elemanlarının hepsinin kimliği açığa çıkacaktır. Gizli servis ajanı olan ve bu bilgilerin korunmasında görevli olan kişinin bulunması gerekmekte ama ortalıkta yoktur. Yacakları tek şey emekli olan gizli servis ajanı Johnny English’den yardım istemek olacaktır.

  10 – Murder Mystery

  teknovv.com

  Evlilikleri sıradan gitmeye başlayan bir çiftin eski heyecanını yakalayabilmek için tatile gitmeleri konu alıyor. Polis olan eşi yüzünden bir türlü tatile çıkamayan çift sonunda avrupaya doğru tatile çıkmaya karar verecektir ve tatilde başlarına aksiyon ve komedi dolu olaylar gelecektir.

  9 – Harpoon

  teknovv.com

  Komedi ve Korku kategorisinde bulunan bir film olduğunu belirtmeliyim fakat izlerken zevk alacağınızı düşündüğüm filmlerden bir tanesi. Küçük bir tekne, 3 yakın arkadaş ve muhteşem bir okyanus, bu noktada ne kötü gidebilir ki? Evet kimileri için cennet olan bu güzel film karesinde aslında işler hiç de o kadar muhteşem ve cennetvari değildir. Çünkü bu 3 arkadaşında daha önce dile getirmedikleri sırları, birbirlerinden bekledikleri çıkarları ve birbirlerine attıkları ancak üçünün de bilmediği kazıkları bulunmaktadır. İşte bu cennetten bir parça olan okyanusun ortasında ve bu küçük teknenin içinde sözde güzel bir kaçamak yaşamak isteyen bu 3 genç için hayat tekne bozulduğunda ve bu cennetin bir an da cehenneme döndüğünde değişecektir. Hiçliğin ortasında çaresizce kalan gençler için eski defterleri açmak, ortaya çıkmamış sırları ortaya çıkarmak ve birbirlerine duydukları nefret ve öfkeyi kusmaktan başka bir şey kalmamıştır!

  Umarım en iyi komedi filmi serimizi beğenirsiniz. Sosyal medya ve Google News üzerinden takip etmeyi unutmayın!

  Kaynak : Netflix