MacBook’un Katlanabilir Ekranlı Konsept Resimleri

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest

Bazı laptop üreticileri şu günlerde laptop ve tablet karışımı hibrit modellerini çıkarttığını biliyoruz. Apple’ın çoğu zaman temel değişiklikler yaptığını veya radikal kararlar verdiğini göremiyoruz ama bazen bizi de şaşırtmaya başardığını söylemeliyim.

Apple’ın son çıkan konsept Macbook tasarımı çok ilginç görünüyor. Luna Display’in yapımcılarından Astro HQ karşımıza yep yeni bir laptop tasarımı ile çıkıyor. Konsept tasarımında komple bir ekranın ikiye katlandığını gösteriyor. Yani fiziksel tuşların olduğu yer ortadan kaldırılmış ve direk olarak ekran entegre edilmiş bir şekilde.

Tasarıma baktığımız da Macbook’ların klasik tasarımından ziyade çok daha büyük İPad Pro’yu andırıyor. Bu tasarım Nintendo 3DS modelindeki çift ekran gibi düşünülebilir. Yukarıdaki ekran görüntü almak için gerekiyor ve ikinci ekranda kullanıcı ara yüzünü için gerekli kullanım alanı yaratıyor.

Baktığımız zaman bu şekilde büyük bir katlanabilir ekran üretmek oldukça zor ama zaman içerisinde cihazlarımız bu şekilde evrilirse hiç şaşırtıcı olmayacaktır. Şu anda mobile telefon üreticileri Samsung, Huawie gibi büyük markalar katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar üretiyor ve piyasaya sürüyorlar bundan gelecekte bu şekilde cihazlarımızın bütün ekran olması hiç şaşırtıcı olmayacak.

Kaynak : Luna Display

Daha fazla haber için : Teknovv.com

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest
Ben Enes, makine mühendisliğinden mezunum. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendimi her gün geliştirmeye devam ediyorum. Sahip olduğum tecrübeleri, takip ettiğim teknoloji haberlerini ve size yararlı olabilecek bilgileri paylaşacağım.