MacOS 10.15 Sürümü Çok Kullanışlı Özellikleri İOS’a Getirebilir

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest

Apple’ın yeni sunacağı macOS 10.15 güncellemesi ile birlikte bir çok ilgi çekici ve yeni özellik geleceğini görebiliyoruz. Bu özelliklerden bir tanesi de ipad cihazınızı harici ekran olarak kullanılabilme özelliği oluyor. Yeni yayınlanan rapora göre Apple macOS 10.15 güncellemesine yeni ve çok kullanışlı özellikler ekleyebilir. Bu özellikler Siri için kısa yol, ekran saati ve çok daha fazlası. Apple, bu yıl Haziran ayında düzenlenecek olan Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansında macOS 10.15’i açıklayacağını bildirdi.

9to5mac’in raporu na göre Apple, Siri kısayol özelliklerini macOS 10.15 ile birlikte getirecek. Bunu Siri’nin kısayol uygulaması gibi düşünebilirsiniz. Bu sayede kullanıcı kendisi özel sesli komutlar oluşturmalarını sağlayacak.

Kısayol özelliği macOS’ta mevcut olsa da, yalnızca Apple’ın iOS platformuna getireceği uygulamalarda çalışabilecek.

Yeni gelecek bir diğer özellik ise ekran saati özelliği. Bu özellik kullanıcıların gün boyunca cihazlarında ve bireysel uygulamalarında geçirdikleri süreyi görmelerini sağlayacak. Bu özellik aynı zamanda kullanıcıların kullanım sürelerini de limit koyabiliyor.

Apple, resmi etkinlikten önce macOS 10.15 ile ilgili hiçbir bilgi paylaşmayacak ama yeni özelliklere sahip bir macOS sürümü olacak gibi gözüküyor.

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest
Ben Enes, makine mühendisliğinden mezunum. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendimi her gün geliştirmeye devam ediyorum. Sahip olduğum tecrübeleri, takip ettiğim teknoloji haberlerini ve size yararlı olabilecek bilgileri paylaşacağım.