MacOS 10.15 Sürümü İpad Cihazınızı Harici Ekran Olarak Kullanmanıza İzin Verebilir

Apple’ın yeni gelecek macOS sürümü gün geçtikçe Apple kullanıcılarını heycanlandırmaya devam ediyor. Ortaya çıkan yeni rapora göre macOS 10.15 ile birlikte kullanıcılar İpad cihazlarını Mac bilgisayarları için harici ekran olarak kullanabileceklerini belirtti.

Raporda yayınlanan bu özellik macOS 10.15 ile birlikte geleceği ve bu özelliğin yeni tanıtılacak olan pencere yönetim sistemi ile birlikte kullanılabileceğini belirtiliyor. Bu özellik ile birlikte kullanıcılara çeşitli ekran özellikleri sunulacak. Bu özellik ile birlikte full ekran modu, dikey ekran modu opsiyonları olacak ve direk olarak monitöre görüntü gönderilebilecek.

Apple ayrıca kullanıcılara açtığı pencerelerin köşelere ekleyerek 2 veya daha fazla pencereyi aynı anda kullanmasına izin verecek. Bu özelliği Windows kullanıcıları’nın yıllardır kullandığını söylemeliyiz.

Apple, ipad’in harici ekran olarak kullanılması ve kullanıcılara Apple Pencil ile birlikte uygulamaları kullanmaya ve etkileşimde bulunulmasına izin verileceğini söylüyor. Şunu söylemeliyiz ki bu noktada tek soru akıllara geliyor. Acaba Apple, ipad’in harici ekran olarak kullanılmasını kablosuz olarak mı yapacak yoksa kablo yolu ile bağlantısına izin verecek. Bu noktada henüz net açıklama olmadığını belirtmeliyiz.