Microsoft, Xbox Game Pass Servisini Resmi Olarak PC Platformunu Getirdi

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest

Microsoft’un Xbox Game Pass servisine abone olan kullanıcılara Xbox oyun konsollarında oynayabilmeleri için 100’den fazla oyundan oluşan kütüphaneye erişim imkanı sunuyor. Oyuncular servise abone oldukları sürece bu oyunlara ulaşabiliyorlar. Ayrıca bir çok kullanıcı bu servisin PC platformu için getirilmesini istediğini dile getirdiğini daha önce duyduk. Microsoft’un resmi olarak yaptığı açıklamada Xbox Game Pass servisinin PC platformuna getirdiğini açıkladı.

PC’ye gelen bu servisi temel olarak aynı konsept ile göreceğinizi söyleyebiliriz. Aboneler, Xbox Game Studio , Bethesda ve Sega gibi bir çok üçüncü taraf geliştirinin ürettiği 100’den fazla oyunun olduğu oyun kütüphanesine ulaşabilecekler.

Xbox Game Pass servisini kullanan oyuncular, PC için üçüncü taraf olan 100’den fazla oyuna sınırsız erişim sağlayabilecekler. Şirket ayrıca, platformun PC için resmi olarak açıldığı zaman Xbox Game Pass’deki Xbox Game Studios’u tarafından üretilen birinci parti oyunları da dahil etmek istediklerini belirtti.

Microsoft’un şu anda tam olarak açıklamadığı bir kaç nokta olduğunu söylemeliyiz. Örnek olarak, Xbox Game Pass servisi’nin fiyatı tam olarak PC için ne kadar olacağı açıklanmadı. Ayrıca, Xbox Game Pass servisi için hem Xbox , hemde PC için ayrı ayrı mı satın alınması yoksa tek bir hesap ile iki platformda kullanılacabilecek mi gibi sorular henüz yanıtlanmış değil.

Kaynak : news.xbox

Daha fazla haber için : Teknovv -> Oyun

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest
Ben Enes, makine mühendisliğinden mezunum. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendimi her gün geliştirmeye devam ediyorum. Sahip olduğum tecrübeleri, takip ettiğim teknoloji haberlerini ve size yararlı olabilecek bilgileri paylaşacağım.