Micrsoft’un Artırılmış Gerçeklik Oyunu: Minecraft Earth

0
86

Microsoft bundan bir kaç hafta önce oyun kısa videosu yayınlamıştı ve bu video da şirketin planı Pokemon Go‘ya rakip olabilecek artırılmış gerçeklik oyununu piyasaya sürmekti olduğu anlaşılıyordu. Microsoft‘un yeni çıkarttığı fragmana baktığımızda kesinlikle Pokemon Go gibi artırılmış gerçekliğe sahip bir oyun olacağını görebiliyoruz.

Minecraft Earth olarak adlandırılan oyun artırılmış gerçeklik kullanılarak oynanabiliyor. The Verge ile konuşan Minecraft Earth’ün oyun direktörü Torfi Olafsson, bu oyun Minecraft‘ın artırılmış gerçekliğe uyarlaması yani doğrudan Minecraft oyunu’nun artırılmış gerçeklik versiyonu değil diye belirtiyor.

Torfi Olafsson ayrıca, “Minecraft‘ın çekirdek tasarım diline sadık kalmaya çalıştık ve oyunun ruhunu yansıtmak için Stockholm’deki tasarım ekibiyle çalıştık.” diye açıklıyor. Ayrıca Olafsson şunları da ekliyor, “Minecraft Earth‘de tüm gezegeni kullanabilirsiniz. Her göl bi balık tutacağınız yer, her park ise ağaç kesebileceğiniz yer. Tüm dünyanın haritasını kullanarak Minecraft Earth oyununa uyarladık.”

Şu anda oyun kullanıma sunulmadığını belirtmeliyiz ama şirket bu yaz için oyunun beta versiyonunu hem İOS, hemde Android için çıkartmayı planladığını söyledi. Eğer beta versiyonunu oynamak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıdan kayıt olabilirsiniz.

Minecraft Earth Beta Sürümü Kaydı İçin : Minecraft Earth

Kaynak : The Verge

Daha fazla haber için : Teknovv.com

Bir Cevap Yazın