Ana Sayfa Haberler MIT’nin Çıta Robotu Artık Ters Takla Atabiliyor

  MIT’nin Çıta Robotu Artık Ters Takla Atabiliyor

  Kim sahip olmak istemez ki böyle bir robota

  MIT son seri teknoloji dört ayaklı çıta robotu. Bu robotlar artık yeni bi özelliği var, artık ters takla atabiliyorlar.

  Aslında MIT’nin 2017 yılında çıkarttığı robotlara baktığımız da, ters takla atması çok ilginç değil ama bunu ilginç yapan ters taklayı neredeyse püzüssüz ve mükemmel bir şekilde atması oldu. Ayrıca, insanların ters takla attığına tanık olmuşsunuzdur ama kaç tane köpeğin veya kedinin ters takla attığını gördünüz.

  Minik Çıta’nın ismi implies, bu robot 2017 yılında çıkan robota göre daha küçük versiyonu. Ağırlığı sadece 9.071 Kilogram olan robotun, maksimum saat’deki hızı ise 8.85 km. Robota sahip olacağınız’dan değil ama teknik bilgiler herzaman işinize yarabilir, üstelik böyle bi konuda.

  Dizayn konusunda MIT çıkardığı diğer robotlara göre boyut olarak küçük olması, ve yaptığı haraketler ile daha arkadaş canlısı olmasından ve korkutucu görünmemesinden. İnsanların ilgisini şimdiden çekmiş görülüyor.

  Son olarak, MIT projeleri üzerinde halen çalışmaya devam edeceğini görüyoruz ve bu robotların halen test aşamasın da olması içimizi bi miktar rahatlatıyor çünkü bi çok bilim kurgu filminde gördüğümüz Robotların işgali veya Yapar zekanın gelişmesiyle çok akıllı hale gelmesi halen akıllar soru işareti bırakan bir nokta.


  Umarız gelecekte bu robotlar iyi işler için kullanılır.