Motorola Razr 27.000 Katlama Sonunda Kırıldı

Telegram Linkedin Pinterest
Motorola Razr 27.000 Katlamada Kırıldı
Motorola Razr 27.000 Katlamada Kırıldı

Motorola Razr Dayanıklılık Testinde Sınıfta Kaldı

Günümüzde katlanabilir akıllı cihazların çok yaygın olmadığını söylemek yanlış olmayacaktır. Fakat katlanabilir cihaz almak isteyen bir çok kişi olduğunu söylemeliyiz ve bu tür cihazların satışa sunulmadan ne kadar dayanıklı olduğu merak konusu. CNET cihazın ne kadar dayanıklı olduğunu SquareTrade tarafından üretilen Foldbot isimli cihaz ile test etmek istedi. Sonuç? Motorola Razr yaklaşık olarak 27.000 katlama sonunda menteşe kısmı gevşemeye başladı.

Nypost ‘un yapmış olduğu araştırmaya göre Amerikalıların günde yaklaşık olarak 80 defa akıllı telefonlarını açtıkları belirtilmiş. Bu demek oluyor ki Motorola Razr cihazına sahip olan birisi 1 yıl dolmadan cihazı kırılacak ve kullanılamayacak hale gelecektir.

Geçen yıl CNET aynı testi Samsung Galaxy Fold cihazı ile gerçekleştirmişti ve test yaklaşık 14 saat ( 119,380 katlama) olarak sonuçlanmıştı.

Aslında Foldbot olarak adlandırılan cihaz spesifik olarak Samsung Galaxy Fold için tasarlanmıştı. Fakat cihazın üzerinde yapılan bir kaç değişiklikle bunu Motorola Razr cihazına uyarladılar. Motorola Razr cihazının ortalama 100.000 katlama sayısına ulaşılması bekleniyordu fakat 4 saatin sonunda cihazın menteşelerinden ses gelmeye başladığı ve direnç gösterdiği için test sonlandırıldı. Ayrıca cihaz katlandığı zaman hizasız durduğu da belirtildi.

Sonuca gelecek olursan Motorola Razr’ın test sonunda halen ekranı çalışıyordu ve herhangi bir sorun yoktu. Samsung Galaxy Fold’un geçen yıl yapılan testi son bulduğunda cihazın ekranı çalışmıyordu ve kırılmıştı.

Daha fazla haber için Teknovv Haberler

Telegram Linkedin Pinterest
Ben Enes, makine mühendisliğinden mezunum. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendimi her gün geliştirmeye devam ediyorum. Sahip olduğum tecrübeleri, takip ettiğim teknoloji haberlerini ve size yararlı olabilecek bilgileri paylaşacağım.