MWC 2020 Corona Virüsü Nedeni İle İptal Edildi

  MWC 2020 Corona Virüsü Nedeni İle İptal Edildi
  MWC 2020 Corona Virüsü Nedeni İle İptal Edildi

  2020 yılı Mobil Dünya Kongresi Corona Virüsü Endişesi İle İptal Edildi

  Dünyanın en büyük mobil dünya kongresi Corona Virüsü endişesi ile iptal edildi. Yani bu yıl MWC 2020 gerçekleşemeyecek. Organizasyonu gerçekleştiren GSMA yaptığı açıklamada Corona virüsüne bağlı olarak bu yıl düzenlenecek organizasyonun iptal edildiğini açıkladı. Yapılması planlanan MWC 2020 normal şartlarda 24-27 Şubat arasında gerçekleşecekti.

  GSMA açıklamalarında “Barcelona’da gerçekleşecek olan MWC 2020 etkinliği ülkedeki sağlıklı ve güvenli ortamın olmasından dolayı, global anlamda ve seyahat endişesi nedeni ile GSMA olarak bu etkinliği düzenlemenin imkansız olduğu belirtildi.”

  Geçen yıl düzenlenen MWC 2019 etkinliğine 100,000 kişiden fazla katılımcı katıldı. Bu katılımcıların çoğu bireysel kişilerdi. Bu katılımcıların büyük çoğunluğu Çin’de yaşayan kişilerdi veya Çin’de bulunan şirketlerin katılımcılarıydı. Bu sene ortaya çıkan Corona Virüsünün son raporlarına baktığımızda çok fazla sayıda virüse sahip kişinin olduğu Çin’de bulunan 1000 kişinin ölüme yol açtığı belirtiliyor.

  Mobil Dünya Kongresi 2020 iptal edilmesinin ana nedeni dev teknoloji şirketleri, başta Amazon, LG, Sony ve NVIDIA olmak üzere bu sene düzenlenecek MWC 2020 katılmayacaklarını bildirdi.

  Çoğu şirket çok uzun bir zaman geçmeden cihazlarını sosyal medya veya kendi yaptıkları resmi açıklama ile tanıtacaklarını düşünüyoruz. Bu şirketlerden birisi olan Sony, kendi cihazını YouTube platformu üzerinden tanıttı.

  Kaynak : Bloomberg, GMSA