Netflix Dizileri 2020 Sonuna Doğru Bitebilir Eğer COVİD-19 Devam Ederse

  Netflix Dizileri 2020 Sonuna Doğru Bitebilir Eğer COVİD-19 Devam Ederse
  Netflix Dizileri 2020 Sonuna Doğru Bitebilir Eğer COVİD-19 Devam Ederse

  Eğer Corona virüs salgını devam ederse önümüzdeki yıl Netflix kullanıcıları değişikliği fark edebilir.

  Eğer Netflix kullanıcısıysanız ve son yılların en ünlü dizilerinizi biliyorsunuzdur. Netflix’de yer alan ve büyük ilgi gören dizilerden birisi Stranger Things ve 4. sezonunun çıkarılması bekleniyor. Son zamanda çıkarılan ve diğer ünlü Netflix dizilerinde diğeri The Witcher. Fakat her iki dizi de geçen hafta kapatıldı ve üretime ara verildi. Netflix şu anda COVİD-19 virüs salgının yaratmış olduğu bu durumu düzeltmek için yollar arıyor.

  Netflix’in üretim sorumlusu olan Ted Sarandos yaptığı açıklamada Dünya çapında tüm Netflix dizilerinin üretimin durdurulduğunu, çekimlere ara verildiğini ve COVİD-19 salgınından dolayı yüz yüze görüşmeleri yasakladıkları belirtildi.

  Ted Sarandos göre, “Her dizinin şu anda çekimleri durduruldu ve iptal edildi. Bu durumun daha önce tarihte daha önce görülmediğini söylemeliyim.” diye belirtti. Kaynak : hollywoodreporter

  Netflix’in dizi serilerinin çekimlerinin önceden yapıldığı düşüldüğünde 1,2 sezon daha hazır olduğu söylenebilir. Yani şu anda izlediğiniz diziler devam edecek demektir. Fakat bu durumun böyle sürmesi halinde etkilerini 2020 yılında çok fazla görüleceği belirtiliyor ve bu şekilde bir çok dizinin iptal olma olasılığı var.

  Ayrıca Ted Sarandos yaptığı açıklamalara, “Çok sıkı çalışıyoruz ve 1,2 sezon ilerdeyiz. Bir sezondaki tüm bölümleri aynı anda yayınlıyoruz. Önümüzdeki bir kaç ay için herhangi bir kesinti olmayacağını söylemeliyiz. Fakat bu durumun uzaması durumda değişiklikleri fark edeceksiniz.” diye ekleme yaptı.

  The Witcher ve Stranger Things Ne Zaman İzleyebilirsiniz?

  The Witcher ve Stranger fanlarının bu dizilerin yeni sezonlarını beklediğini biliyoruz. Fakat The Witcher’ın 2. sezonu ve Stranger 4. sezonu için çıkış tarihinde gecikmeler olabileceğini söylemeliyim.

  The Witcher serisi 2021 yılında çıkarılması planlanıyor fakat gecikmeler olursa ve üretime ara verilirse bu tarih 2022 yılı olarak değiştirilmesi ön görülüyor.

  Stranger Things’in yeni sezonu 2020 yılının Mart ayında başlandı fakat ne zaman çıkılacağı tam olarak bilinmiyor.

  Şunu söylemeliyiz ki bu çekimlerin ertelenmesi tüm çekim ve yayınlanma planlarını değiştirebilir.