Netflix Hesabınızı Kullanan Bütün Cihazlardan Nasıl Çıkış Yapabilirsiniz?

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest
Netflix Hesabı Kullanan Bütün Cihazlardan Nasıl Çıkış Yapabilirsiniz?
Netflix Hesabı Kullanan Bütün Cihazlardan Nasıl Çıkış Yapabilirsiniz?

Netflix hesabını başka bir kişinin cihazından giriş yaptıysanız veya artık kullanmadığınız bir cihazda oturum açtıysanız, bu cihazlarda halen açık olma ihtimalini düşünmek çok can sıkıcı bir durumdur. Özellikle Netflix hesabınız o cihazlarda kullanılıyor ve sizin giriş yapmanız engelleniyorsa bu durum daha da bu kişinin cihazını silmeniz gerekecektir. Peki Netflix hesabınızı kullanan tüm cihazlardan nasıl çıkış yapabileceksiniz. İşte bu yazımızda nasıl çıkış yapabileceğinizi size anlatacağım.

Öncelikle Netlfix’e giriş yapın ve ana sayfaya gelin. Burada sağ üst köşeye yer alan profil resmine tıklayın.

Daha sonra aşağı doğru açılan pencereden “Hesabım” kısmına tıklayın.

Hesabım kısmına tıkladığınız zaman karşınıza bu şekilde bir pencere gelecektir. Bu bölümde ayarlar kısmından “Tüm Cihazlarda Oturumu Kapat” seçeneğini seçmelisiniz.

Sonra bu soruyu siz tekrar soracaktır. Burada “Oturumu Kapat” seçeneğini seçtiğiniz zaman ortalama 8 saat süre içerisinde bu hesap ile girilen kayıtlı tarayıcı veya uygulamadan çıkış yapmış olacaktır.

İOS ve Android Uygulamalarından Nasıl Çıkış Yapabilirsiniz?

Netflix uygulamasını cihazınızda açın. Daha sonra sağ alt köşede yer alan “Daha Fazla” bölümüne gelin.

Bu bölüme geldikten sonra karşınıza ayarlar bölümü çıkacaktır. Bu bölümde yer alan hesabım kısmına gelmesiniz. Bu bölüm sizi direk tarayıcıya yönlendirecektir.

Daha sonrasında açılan pencerede yine aynı şekilde tüm cihazlarda oturumu kapat kısmına basmanız gerekecektir.

Bunu yaptığınız zaman hemen gerçekleşmese bile 8 saat içerisinde tüm cihazlardan çıkış yapılmış olacaktır. Tabi ki bunların arasında kayıtlı olan kendi cihazınızdan da çıkış yapılacaktır. Bu durumda tekrar kayıtlı cihazlarda oturum açabilmek için tüm cihazlarda tekrar giriş yapılması gerekir.

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest
Ben Enes, makine mühendisliğinden mezunum. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendimi her gün geliştirmeye devam ediyorum. Sahip olduğum tecrübeleri, takip ettiğim teknoloji haberlerini ve size yararlı olabilecek bilgileri paylaşacağım.