Netflix Platformunda İzleyebileceğiz En İyi 10 Komedi Dizisi

  Netflix Platformunda İzleyebileceğiz En İyi 10 Komedi Dizisi
  Netflix Platformunda İzleyebileceğiz En İyi 10 Komedi Dizisi

  Sizin için en iyi 10 komedi dizisini liste haline getirdik.

  Bu sefer karşınıza en iyi 10 komedi dizisi ile çıktık. Bu listedeki bütün dizileri Netflix platformu üzerinden izleyebilirsiniz.

  Eğer Netflix üyeliğine sahip değilseniz internet ortamında bu dizileri rahat bir şekilde bulabilirsiniz fakat Netflix aboneliği’de satın alabilirsiniz. Eğer hangi Netflix paketini seçeceğinizi bilmiyorsanız aşağıdaki bağlantıdan hangi paketin size uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

  Bu listeyi kendi seçimlerimizden ve kullanıcı yorumlarına dayalı olarak hazırladık. Listedeki dizilerin hepsi ayrı ayrı güzel ve size farklı duygular yaşatabiliyor. Eğer filmlerden sıkıldıysanız ve uzun soluklu bir şey bakıyorsanız, o zaman bu listemiz size göre olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

  Ayrıca sizin için hazırladığımız en iyi komedi ve en iyi salgın konulu filmleri aşağıdaki bağlantılardan inceleyebilirsiniz.

  Eğer bu listelerimize göz attıysanız, şimdi sizin için seçtiğimiz en iyi 10 komedi dizisine beraber bakalım.

  En İyi 10 Komedi Dizisi

  1 – GLOW

  “Uygarlığın son kalan erkekleriyle çiftleşme fırsatı için kadınlar hakimiyet için güreşiyor. Nihai kız kavgasına hoş geldiniz. GLOW’un dünyasına hoş geldiniz.”

  80’lerin renkli, cesur, vatkalı, saçma havasını çok iyi yansıtmış. Kadınların bedenlerini beklenmedik şekilde kullanmalarına olanak tanıyan, her kesimden her yaştan birbirinden farklı kadınların hayat mücadelesini, hayatta kalma çabasını, yaşadıkları her şeyi anlatan ortalama 30 dakika süren komedi ağırlıklı bir dizi. 80’leri seviyorsanız, güçlü kadın karakterleri seviyorsanız kesinlikle izlemelisiniz.

  2 – Final Space

  Uzayda hapse mahkum edilmiş bir insan, gezegen imha etme yeteneğine sahip sevimli bir uzaylıyla tanışır ve evreni kurtarmak için yıldızlar arası bir maceraya atılır. Gerçeklikten kopmayarak ilerleyen, götürdüğü farklı dünyanın zemininde duygulara ışık tutan bu dizimiz, bol aksiyonlu dakikaları da içinde barındırıyor. Çizimlerdeki fütüristik havaysa başlı başına bir izleme sebebi oluyor bu dizi serisi için. Ayrıca kullanılan müzikler çok iyi ve yerinde. Animasyon ve komediyi bir arada arayanlar için mükemmel seçim iyi seyirler dilerim.

  3 – The IT Crowd

  “Have you tried turning it off and on again?” (Tekrar açıp kapatmayı denediniz mi?)
  Dizimiz bu cümle üzerine kurulu bir dizi desek yalan olmaz.

  Bilgisayar hakkında hiçbir bilgisi olmadığı halde özgeçmişine bilgisayar deneyiminin olduğunu yazan Jen, açılımını dahi bilmediği I.T. (İnformation technology) departmanının yöneticisi olur şirketin bodrum katında yeni tanışacağı kişilerle çalışmaya başlar böylelikle kahkaha serüveni başlamış olur.

  4 – Grace and Frankie

  İş dünyasının kadını şirketi olan zarif Grace ve sanatla doğayla bütünleşmiş bir çok sıra dışı yanı olan Frankie‘nin eşleri senelerdir aynı avukatlık bürosunda çalışır. Buna rağmen birbirleriyle hiçbir zaman anlaşamayan ve arkadaşlık kuramayan bu ikili daha ilk bölümden karşılaşacağımız bir sırrın açığa çıkmasından sonra birbirlerinden başka arkadaşları kalmaz ve bu kadar zıt olmalarına rağmen aralarında kendilerine özel bir bağ oluşacaktır.

  Tamamen ters iki karakterin dostluğu klişesini eğlenceli bir konu ve pek alışkın olmadığımız yaş aralığında ele alıyor. Bu anlamda sadece komedi bekleyenler için iyi bir seçim olmazken tüm duyguları bir arada yaşamak isteyenler için mükemmel bir seçim olabileceğini söyleyebilirim.

  5 – Brooklyn Nine-Nine

  Brooklyn de bir polis merkezinde gerçekleşen olayların anlatıldığı, kendi aralarındaki ilişkilerin hikayenin merkezinde ve fonda da suçluların yakalandığı dosyaların çözüme kavuştuğu, cinsiyet ayrımının dışında ırkçılık ve homofobi gibi problemlerin de üzerinde dururken düşündüren fakat çokça da güldüren komedi dizisi, tavsiyemdir izleyin izlettirin.

  6 – Dead to Me

  Yakınlarını kaybedenlerin bir araya gelip hislerini paylaştığı bir yas grubu buluşmasıyla açıyoruz diziyi. Dizimizin merkezinde bu yas grubu buluşmasına o gün ilk kez katılan Jen ve Judy isimli 2 kadın var. Paylaşımlar yapılmaya başlanıyor; Judy sekiz hafta önce nişanlısını kaybettiğini, Jen ise yaklaşık 3 ay önce kocasının bir vur kaç vakası sonucu yaşamını yitirdiğini anlatıyor. Bu yas grubu buluşmasının ardından da Jen ve Judy arkadaş olmaya başlıyorlar ve olay akışı böylelikle başlamış oluyor. Kara komedi kavramının hakkını veren, oldukça başarılı bir dizi.

  7 – Rick and Morty

  Rick;çılgın,alkolik,dahi bir bilim adamıdır.
  Morty;safiendişeli,ergenlik çağında bir gençtir.

  Dizi bu iki karakterin paralel evrenler arasındaki maceralarını anlatıyor. Bu paralel evrenlerde birbirinden çok farklı karakterler bulunmaktadır. Dizide politik gündemler, sosyal mesajlar ve bölümlerin çoğunda dizilere, filmlere ve kitaplara çok sayıda göndermeler mevcut. “Düğünler temelde cenazelerin pastalı halidir” bu replik bile dizinin ince esprisini ortaya koymaya fazlaca yetiyor.

  8 – Russian Doll

  Nadia, 36.yaş günü partisinin olduğu akşam ölür. Fakat gizemli bir şekilde yeniden kendisini 36.yaş günü partisinde aynaya bakarken bulur. Üstelik biraz önce öldüğünün farkındadır; ama kimse bunun farkında değildir. Gizemini bir türlü anlayamadığını bu döngüye sıkışıp kalan Nadia sürekli ölüp kendi doğum günü partisinde hiçbir şey olmamış gibi uyanmaktadır. Nadia, gittikçe sinir bozucu hale gelen bu durumdan kurtulmaya çalışmaktadır.

  Russian Doll, konusu dışında toplumsal cinsiyet ve sosyoloji konusundaki fikirleri son derece naif bir şekilde aktarmasıyla da kendini izlettiriyor.

  9 – Fuller House

  Her şeyden önce dizinin, 1987-1995 yılları arasında ABC ekranlarında 8 sezon yayınlanan Full house dizisinin uzantı dizisi olduğunu belirtmek isterim.

  Full house eşinin vefat etmesi sonrası Danny Tanner karakterinin, arkadaşı Joey ve karısının erkek kardeşi Jesse ile birlikte aynı evde yaşayarak 3 kızı D.J., Stephanie ve Michelle’i büyütme çabaları üzerine bir komedi dizisiydi. Fuller House ise Danny’nin en büyük kızı D.J.’in eşinin vefat etmesi sonrası kız kardeşi Stephanie ve yakın arkadaşı Kimmy ile birlikte aynı evde yaşayarak 3 oğlu Jackson, Max ve Tommy’yi büyütme çabaları üzerine bir komedi olarak karşımıza çıkıyor.

  10 – Maniac

  Fazla spoiler vermemek için bir genelleme yapacak olursam; Bir kadın ve bir erkek, bir şekilde tesadüflerin kovalamasıyla birbirini bulur ve yolları bir ilaç firmasının ilaç test grubunda kesişir. Bu radikal ilacın test çalışmasında planlanandan farklı şeyler olmaya başlayacaktır.

  Algınız ile oynayan absürt fantastik kara komedi seviyorsanız (ya da bunların hepsini ayrı ayrı seviyorsanız) Maniac’ı seveceksiniz.

  Kaynak : Netflix