Netflix’i Arkadaşlarınız İle Beraber Online Nasıl İzleyebilirsiniz?

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest
Netflix'i Arkadaşlarınız İle Beraber Online Nasıl İzleyebilirsiniz?
Netflix'i Arkadaşlarınız İle Beraber Online Nasıl İzleyebilirsiniz?

Eğer sizde evde sıkışıp kaldıysanız ve arkadaşlarınız, aileniz ile beraber Netflix izlemek istiyorsunuz. Fakat birileri ile yüz yüze görüşmediğiniz zaman onlar ile beraber izleyemeceğiniz anlamına gelmiyor. Halen online olarak beraber Netflix dizilerini, filmlerini ve belgesellerini izleyebilirsiniz. Netflix Party bunu bizim için kolaylaştırıyor.

Bunu Netflix Party Chrome uzantısıyla yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızla aynı filmi veya diziyi aynı anda online chat odası oluşturarak beraber izlemenize olanak tanıyor.

Netflix’in sohbet odası ile arkadaşlarınıza mesaj gönderebilir, filmin bölümlerini atlayabilir veya bir şovun bir sonraki bölümüne atlayabilirsiniz. Aslında, bir TV şovu izliyorsanız, aynı sohbet odasında birden fazla bölüm izleyebilirsiniz. Fakat yeni bir film açtıysanız eğer her seferinde yeni bir sohbet odası oluşturmanız gerekiyor.

Tekrar söylememiz gerekiyor bu özellik sadece Chrome tarayıcı ile açabiliyorsunuz. Yani televizyonunuzda veya tablet’de bu özelliği açamazsınız. Sadece laptop veya masaüstü bilgisayarlarınızda bu özelliği kullanabilirsiniz.

Ayrıca sizin için Google Play’de bu tür özelliğe sahip bir mobil uygulama aradık ama bulamadık çünkü Netflix’in katı politikası yüzünden 3. parti uygulamalara güvenlik yüzünde izin vermiyor. Ayrıca sizden kullanıcı adı ve şifresi isteyen hiç bir uygulamayı kullanmayın.

Netflix Party uzantısını kullanmanın aşırı kolay olduğunu söylemeliyim. Tek yapmanız uzantı yüklendikten sonra arkadaşlarınız ile linki paylaşmak olacaktır. Daha sonra onlarda Netflix Party uzantısını Chrome tarayıcılarına ekledikleri zaman direk olarak beraber izlemeye başlayabileceksiniz.

Netflix Party İle Nasıl Beraber İzlenir ?

Netflix Party uzantısını eklemek için sizi Chrome mağzasını açmalısınız. Buradan ulaşabilirsiniz : Netflix Party

Daha sonra karşınıza çıkan Pop-up ekrandan “uzantı ekle” tıklayın.

Bu aşamayı yaptığınız zaman direk olarak uzantıların olduğu kısımda “NP” logosunu göreceksinizdir. Uzantıyı kullanmadığınız zamanlarda uzantının logosu gri renkte olur.

Şimdi Netflix hesabınızı açın ve giriş yapın. Sonrasında arkadaşlarınız ile izlemek istediğiniz bir film veya dizi seçin.

Siz diziyi başlattığınız zaman “NP” logosu otomatik olarak kırmızı olacaktır. Sonra logonun üzerinde tıklayın ve “Start the Party” ikonuna tıklayın.

Eğer buradaki “Only I have Control” işaretleyip sohbet odasını oluşturursanız, bütün kontrol sizde olacaktır. Yani sadece siz video kontrol edecek ve bi sonraki bölümlere geçebileceksiniz.

Daha sonra karşınıza oluşturacağınız sohbet odasına ait özel bir uzantı gelecektir. Bu uzantıyı beraber izlemek istediğiniz arkadaşlarınız ile paylaşın.

Paylaştığınız linke arkadaşlarınız tıkladığı zaman video otomatik olarak başlayacaktır. Fakat onlarında sohbet odasına girebilmesi için “NP” ikonuna tıklamaları gerekiyor.

Sohbet odasında kimin katıldığını veya ayrıldığını görebilirsiniz. Ayrıca kimin videoyu durduğunu, başlattığını veya ileri sardığını görebilme imkanınız var.

Eğer sohbet odasındaki profilinizi düzenlemek isterseniz, sağ üst taraftaki profil ikonuna tıklayın.

Bu kısında profil resminizi ve takma adınızı değiştirebilirsiniz.

Bu aşamadan sonra arkanıza yaslanıp en sevdiğiniz dizi ve filmleri arkadaşlarınız ile izleyebilirsiniz. Eğer birisi bir yorum yaparsa direk olarak izlemeye devam ederken cevap verebilirsiniz.

Eğer sohbet odasından ayrılmak istiyorsanız yapmanız gereken uzantılar kısmından “NP” logosuna tıklamanız ve “Disconnect” yapmalısınız. Ayrıca direk olarak Netflix’in ana sayfasına dönerseniz, otomatik olarak Netflix Party kapanacaktır.

Netflix Party’de, sohbet odaları belirli video akışları etrafında dönüyor ve kalıcı odalar veya sohbet geçmişleri yok. Bir filmi bitirdikten ve oynatıcıyı kapattıktan sonra sohbet odası da kaybolur.

Şu günlerde arkadaşlarınız ile beraber aynı filmi veya diziyi izlemek zamanı geçirmek için en iyi yöntemlerden birisi olduğunu söylemeliyiz.

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest
Ben Enes, makine mühendisliğinden mezunum. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendimi her gün geliştirmeye devam ediyorum. Sahip olduğum tecrübeleri, takip ettiğim teknoloji haberlerini ve size yararlı olabilecek bilgileri paylaşacağım.