NOKİA 9 PureView’nın 5 Kameralı Yeni Telefonu Hakkında Herşey

Nokia, uzun zamandır uyuduğu uykudan uyandı mı? Nokia markası, uzun zamandır yeni tasarımlar veya telefonlar göremesekte sanırım yeniden piyasada kendinden söz ettirecek bir model ile geldi.

Nokia 9 PureView hakkında önceden sızma görüntüler, çeşitli yazılar veya resimler ortaya atılsada son sözü yien Nokia söyledi. Yeni 5 kameralı sistemi ile ilgileri yine üstüne toplayan telefonun teknik özellikleri de beğenilerimizi kazanıyor.

Teknik özellikler olarak Nokia 9 PureView’nin ekrana entegre parmak izi okuyucuzundan, yapay zekalı ön kamerası ve toza, suya dayanıklı IP67 seltifikalı özellikleri de bulunuyor. 5.99 inç ve P-OLED ekan özelliğine sahip telefonun, ekran değerleri de 2.888 x 1.440 çözünürlüğündedir.

Nokia 9 PureView, 5G özelliğini desteklemese de, Snapdragon 845 işlemcisinden güç alan telefon yeterli performansı sunuyor. Aynı zamanda, 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip telefonun, batarya kapasitesi olarak 3.320 mAh barındırıyor bundan dolayı kullanıcıların beğenisini kazanmışa benziyor.

Nokia 9 PureView’nin kamerası

Sahip olduğu 5 adet kamera ile dikkatleri üzerine çeken Nokia, tek tek çalıştırılamıyor, kombine bir şekilde çalışarak size en iyi manuel ayar yapma olanağını veriyor ve fotoğraf kalitesini artırıyor. 12 MP çözünürlüğe sahip telefon, f/1.8 diyafram aralığına sahip olarak geliyor. Ayrıca, 20 MP yapay zekalı ön kamera sistemine de sahip.

Nokia 9 PureView’in fiyatı, 620 euro olarak açıklandı. Sınırlı sayıda üretileceği belirtilen telefonun Nisan veya Mayıs aylarında ülkemize gelmesi bekleniyor.