Nükleer Enerji Santralinde Kripto Para Kazmak İçin Kaçak Elektrik Kullandı

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest
Bitcoin, 2020 Yılında İlk Defa 10.000 Doları Aştı
Bitcoin, 2020 Yılında İlk Defa 10.000 Doları Aştı

Kripto para kazmak için gerekli en önemli şeylerden biriside elektrik.

Şu anda ki durumu düşünürsek kripto para kazmak için alacağınız ekran kartlarının her gün fiyatları artıyor ve bu ekran kartların güç tüketimi çok fazla olduğu için bu da doğru orantılı olarak harcayacağınız elektriğin çok fazla olacağını söylemeliyiz, tabi alternatif bir kaynak bulmadıysanız.

Fakat, Ukrayna’daki nükleer enerji çalışanı kendi girişimciliğini yaparak ülkenin elektriğini sağlayan nükleer enerji santralinden parasını ödemek yerine, neden ödünç almayayım diyerek elektriği kripto paraların kazımında kullandı. Fakat bu yaptığından dolayı tutuklanmasına neden oldu.

Tutuklanmasının asıl nedeni olarak aslında nükleer enerji santralinin elektriğini çalması olarak düşünebilirsiniz, fakat yapılan açıklamada nükleer enerji santralinin internet üzerinden yapılacak saldırılara açık olması ve gizli bilgilerin internet’e sızabilme olasılığının olması olarak bildirildi. Nükleer enerji santrali tarafından yapılan açıklama, “Çalışanlarımızın yedek parça depolarından birisini kullanarak, ekipmanlarını yerleştirdiğini tespit ettik.”

Şaşırtıcı olarak tutuklanan çalışan nükleer enerji santralinden kovulması fakat çaldığı elektriği için maaşından kesinti yapılacağı belirtildi.

Kaynak : telegraph

Daha Fazla Haber için Teknovv.com

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Etmeyi Unutmayın!!!

WhatsApp Telegram Linkedin Pinterest
Ben Enes, makine mühendisliğinden mezunum. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendimi her gün geliştirmeye devam ediyorum. Sahip olduğum tecrübeleri, takip ettiğim teknoloji haberlerini ve size yararlı olabilecek bilgileri paylaşacağım.