Pixel 3a ve 3a XL İçin Android Q Beta Desteği Kaldırıldı

0
143

Google, I/O 2019 geliştirici konferansında Android Q Beta 3 sürümünü alacak 21 cihazın listesini yayınlamıştı ve bu cihazları onaylamıştı. Fakat listede Google’ın I/O 2019 tanıttığı yeni Pixel 3a ve 3a XL akıllı telefonları yoktu ve sonradan Google tarafından bu iki cihazında Android Q Beta 3 Sürümünü alacağı belirtildi. Fakat son güncellenen listede Pixel 3a ve 3a XL akıllı telefonları çıkartıldı.

Resmi sayfaya baktığımızda Android Q Beta 3 sürümünü yanlızca önceki 6 Pixel modeli’nin alacağı belirtiliyor. Yani son çıkarılan Pixel 3a ve 3a XL akıllı telefonları yer almıyor fakat Pixel 3a ve 3a XL modellerinin’de Haziran ayında Android Q Beta 3 Sürümüne sahip olacağı belirtiliyor.

Henüz Pixel 3a ve 3a XL modelleri’nin Android Q Beta 3 programından neden çıkarıldığı bilinmiyor ama çoğu kişi son çıkarılan modeller olduğu için Android Q Beta 3 programında yer alacağını düşünüyordu.

Pixel 3a ve Pixel 3a XL modelleriyle Android Q beta programına kaydolan kullanıcılar daha sonrasında Android Pie sürümüne geçmeye çalıştıklarında sorunlarla karşılıştıkları belirtiliyor. Umarız Google en yakın zamanda bu duruma açıklama getirerek ve çözüm sunabilir.

Kaynak : reddit

Daha fazla haber için : Teknovv.com