PlayStation 4 için En İyi 5 Oyunu Sizler İçin Sıraladık

Telegram Linkedin Pinterest
PlayStation 4 için En iyi 5 Oyunu Sizler İçin Sıraladık0
PlayStation 4 için En iyi 5 Oyun

Dünyanın en çok satan ve en iyi oyun konsolu için oynayabileceğiniz en iyi 5 oyun karşınızda.

PlayStation 4 oyun konsolu 8. yılına giriyor ve oyun konsolu için 2020 yılı son yılı olabilir. Fakat bu demek değil ki yeni Playstation 4 oyun konsolu alamayacaksınız. Tabi ki yeni yıl için yeni PlayStation 4 oyun konsoluna sahip olabilirsiniz. Ayrıca gelecek dönem oyun konsollarının yeni nesillerinin geleceğini düşünürsek, şu anda en ucuz dönemleri olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca halen oynamaya değer çok fazla ve iyi oyun piyasada. Bu haberimiz de size PlayStation 4 için en iyi 5 oyunu sizler için seçtik ve sıraladık.

Sony için 2020 yılının çok önemli ve gelişmelerin çok olacağı bir yıl olacak. Final Fantasy VII Remake oyunu 2020 Mart ayında piyasaya sürülecek. Ayrıca The Last of Us Part II oyunu da Mayıs ayında gelecek. Bu oyunların her biri PlayStation 4 oyun konsoluna sahip olmanız için bir neden olabilir.

Fakat daha önce hiç PlayStation 4 oyun konsoluna sahip olmadıysanız ve PlayStation 5 oyun konsolu piyasaya sürülmeden önce oyun alanındaki alt yapınızı doldurmak istiyorsanız eğer bu listenin size göre olduğunu söylemeliyim. İşte sizin için hazırladığımız PlayStation 4 için en iyi 5 oyunu karşınızda.

Bloodborne

PlayStation 4 denildiğinde ilk olarak akla gelen oyunlar biri Software tarafından 2015 yılında sunulan Bloodborne oyunu olduğunu söylemeliyiz. Bunun geçmişte de böyle olduğunu şimdi de bu şekilde olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Oyun Dark Souls ve Demon Souls formülü üzerine kurulu olduğunu ve karşımıza gotik görselleri ve temaları ile çıkıyor. Eğer aksiyon, macera ve RPG oyunlarına merakınız varsa Bloodborne oyununu kesinlikle oynamalısın. Oyun ilk başlarda zor gibi gözükse de size video oyun demeyimini çok iyi aktarmayı başarıyor.

PlayStation 4 için En iyi 5 Oyunu Sizler İçin Sıraladık
PlayStation 4 için En iyi 5 Oyun – Bloodborne

Death Stranding

2019 yılında çıkan hiç bir oyun Death Stranding dikkat çekmedi. Bir çok medya yazarı ve oyun test eden kişi oyunu övdüler. Fakat içlerinde oyunu beğenmeyenler de çıktı ve oyunun oynanış şeklinin postane çalışanı veya kargo çalışanı gibi olduğun belirtti. Tabi ki de herkes oyunu beğenecek değil fakat bu oyunun Kojima deneyimi olduğunu ve Auteur’un hikaye anlatıcı markasının PlayStation ile derin bağlantısı var. Oyunu oynamak için sebepleriniz’den birisi de bu demek oluyor.

PlayStation 4 için En iyi 5 Oyun – Death Stranding

Control

Remedy Entertainment şirketi tarafından piyasa sunulan oyun yılın oyunu olarak birden çok defa medya da yerini aldığını söylemeliyiz. 2019 Ağustos ayında piyasaya sürülen oyun ürkütücü atmosferi ve görselleri, şifreli hikaye anlatımı ve görülmeye değer çevre tasarımı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı ve çok fazla olumlu yorum aldı. Oyun özellikle Mark Danielewski’nin Yapraklar Evi ve Jeff VanderMeer’in Southern Reach Trilogy’si gibi ikonik edebiyat kurgusundan bir çok alıntı yapılarak oyunda yer verilmiş.

PlayStation 4 için En iyi 5 Oyun – Control

Star Wars Jedi: Fallen Order

Hiç kimse 2019 yılında Star Wars’ın bu kadar iyi bi oyun ortaya çıkaracağını beklemiyor desek yeri olacaktır. Oyunda ışın kılıcı ile savaş sahnelerine, gizemli bulmacaları çözmeye ve açık dünya keşifleri gibi birçok şeye yer veriliyor. Oyunun çok iyi yazılmış ve tek katmanlı Jedi oyunu söylemeliyiz.

Oyunun çok iyi aksiyon ve savaş oyunu. Oyunda God of War ve Dark Soul serilerinden bazı parçaları alınarak çok iyi bir derleme yapıldığını görebiliyoruz.

PlayStation 4 için En iyi 5 Oyun – Star Wars Jedi: Fallen Order

The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3: Wild Hunt oyununu son 10 yılın en iyi RPG açık dünya oyunların birisi olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Devasa büyüklükteki açık dünya ve çok iyi yazılmış hikayesi ile aşırı sürükleyici oyun olduğunu söylemeliyiz. Şimdiyse Netflix’in en çok ilgi gören dizilerinden birisi haline gelmiş durumda. Peki The Witcher 3: Wild Hunt oyununu bu kadar iyi yapanın ne olduğunu soruyor olabilirsiniz. Fakat oyunu bir kaç öğeye bağlantı yaparak iyi veya kötü demek yanlış olacaktır. Oyunu genel anlamda iyi yapan şey sürükleyici olması ve oyuncu odaklı olması başlıca sebepleri olarak söylenebilir. İmkanı olan herkesin oynaması gerek bir oyun.

PlayStation 4 için En iyi 5 Oyun – The Witcher 3: Wild Hunt

Daha fazla oyun haberi için Teknovv Oyun

Daha fazla teknoloji haberi için Teknovv Haberler

Telegram Linkedin Pinterest
Ben Enes, makine mühendisliğinden mezunum. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendimi her gün geliştirmeye devam ediyorum. Sahip olduğum tecrübeleri, takip ettiğim teknoloji haberlerini ve size yararlı olabilecek bilgileri paylaşacağım.