PUBG Mobil Geçen Ay Herhangi Bir Mobil Oyundan Daha Fazla Para Kazandı

Telegram Linkedin Pinterest

PUBG oyunu inanılmaz şekilde popüler olan bir mobil oyun olduğunu belirtmeliyiz. Tabi ki mobil versiyonunda masaüstü oyundaki gibi grafiklere sahip olamıyorsunuz ama mobil oyunu’nun bu derece popüler olmasının önüne geçemediğini belirtmeliyiz. Aylık 100 Milyon aktif oyuncuya sahip olduğu ve şimdiye kadar çıkarılan en yüksek hasılata sahip mobil oyunu olarak rapor edildi.

The Financial Times ‘ın raporuna göre PUBG mobil geçen ay 146 Milyon doların üzerinde gelir elde etti. Bu elde edilen paranın içinde oyun içi satın alınan itemlerin’de dahil olduğunu söylemeliyiz. Aynı dönemde Honor of Kings ‘ın 125 Milyon dolar kazandığını düşünürsek PUBG mobil’in aynı dönemde elde ettiği miktar çok daha fazla yüksek olduğunu söylemeliyiz.

Elde edilen gelirin Game For Peace ve PUBG mobil arasında 70 Milyon dolar ve 76 Milyon dolar olarak paylaşıldığını söylemeliyiz. Game For Peace oyununu bilmeyenler için kısaca söylemek gerekirse PUBG ‘nin kansız ve cesetsiz olan versiyonu olduğunu söylemeliyiz.

Tencent Game’in yeniden oyunu markalaştırarak çıkartması gerekti çünkü Çin hükümeti’nin PUBG oyununu reddetmesi üzerinde Game For Peace piyasaya sürüldü.

Kaynak : The Financial Times

Daha fazla oyun haberi için : Teknovv Oyun

Daha fazla teknoloji haberi için : Teknovv

Telegram Linkedin Pinterest
Ben Enes, makine mühendisliğinden mezunum. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendimi her gün geliştirmeye devam ediyorum. Sahip olduğum tecrübeleri, takip ettiğim teknoloji haberlerini ve size yararlı olabilecek bilgileri paylaşacağım.