Rusya’nın Yeni Hipersonik Füzesi Hizmete Hazır

  Rusya'nın Yeni Hipersonik Füzesi Hizmete Hazır
  Rusya'nın Yeni Hipersonik Füzesi karşınızda

  Rusya karşımıza çok güçlü ve yeni teknolojiye sahip füzeyle çıktı

  Rusya’nın yeni hipersonik füzesi artık hizmete hazır. Rusya savunma bakanlığının yaptığı açıklamaya göre yeni hipersonik füze sisteminin 27 Aralık sabahı hazır olduğunu belirtti. Yeni füze sistemi ile birlikte bu durum Rusya’ya Dünyadaki herhangi bir hedefi direk olarak vurma yeteneği veriyor.

  Rusya’nın yeni hipersonik füzesi aslında normal bir balistik füze gibi çalışıyor ve aynı şekilde fırlatılıyor. Fakat füze atmosfere aşırı hızlı bir şekilde giriş yapıyor ve yüksek irtifa da aşırı derecede manevra kabiliyetine sahip oluyor. Bu şekilde hipersonik füzenin füze engelleme sistemleri veya başka yolla durdurulmasını imkansız kılıyor.

  Kaynak : RU-RTR rusya televizyonu.

  Fakat iddalara göre yeni füze teknolojinin ne kadar hazır olduğunu söylemek imkansız. Ayrıca şu anda kaç adet füze üretildi ve ne kadar sürede bu füzeleri fırlatmak için hazır olabileceği gibi sorular yanıtsız kalıyor. Ayrıca kesin olarak çalışıp çalışmayacağı da kesin olmadığını söylemeliyiz.

  Fakat bu soruları bi köşeye bırakırsak Rusya’nın bu şekilde füze sistemlerini ve savunma sistemlerini geliştirmesi ve hızlı bir şekilde teknolojik gelişmelere entegre olması diğer ülkeleri de endişelendirmeyi başarıyor. ABD, Avurtralya ve Çin gibi ülkelerinde kendi hipersonik füzeleri üzerinde çalıştığını biliyoruz ama bu ülkelerin hiçbiri daha aktif olarak hipersonik füze sisteminin aktif olarak hazır olduğunu belirtmedi ve halen gelişme aşamasında olduklarını söylüyorlar.

  Rusya’nın ilk olarak hipersonik füze sistemini tamamlaması ve bunu başka ülkeye satması diğer ülkeler için yeni bir kriz oluşturabileceği üzerinde konuşulduğunu da belirtmeliyiz. Bundan dolayı hipersonik füze üzerinde çalışan diğer ülkelerinde bu konuda hızlı olması ve biran önce yaptığı çalışmaları sonuca ulaştırması gerekiyor.

  Kaynak : http://eng.mil.ru/en/news_page/country/more.htm?id=12268656@egNews

  Kaynak : BBC

  Daha fazla teknoloji haberi için Teknovv Haberler