Samsung Galaxy S10 ve Note 10 Lite Cihazlarının Fiyatları Şaşırttı

Telegram Linkedin Pinterest
Samsung Galaxy S10 ve Note 10 Lite Cihazlarının Fiyatları Şaşırttı
Samsung Galaxy S10 ve Note 10 Lite Cihazlarının Fiyatları Şaşırttı

Samsung Galaxy S10 ve Note 10 Lite akıllı telefonları Samsung’un amiral gemilerinden çok daha ucuz olacak.

CES fuarında Samsung, Galaxy S10 Lite ve Note 10 Lite telefonlarını tanıttı. Şirketin yaptığı açıklamaya göre Samsung Galaxy S10 ve Note 10 Lite cihazları 2019 yılında Samsung’un çıkarttığı amiral gemilerinden çok daha ucuz fiyatlara satışa çıkarılacağını açıkladı.

İki cihazda 6.7 inç büyüklüğünde çerçevesiz AMOLED ekran ile gelecek ve iki cihazda 32 Megapixel ön kameraya sahip olacak. Sonuç olarak geçen yıl piyasaya sürülen S10 ve S10+ modeller sırasıyla 6.1 inç ve 6.4 inç büyüklüğündeki ekrana sahipti ama Samsung Galaxy S10 ve Note 10 Lite cihazları daha büyük ekrana sahip olacak. Fakat diğer modellerden farklı olarak bu cihazlarda ön kamera ekranın tam ortasında yer alacak.

Şu detaya dikkatinizi çekecek olursak Galaxy S10 Lite ve Note 10 Lite yani her iki model de 6.7 inç ekrana sahip olacak ve önceki amiral gemilerinden çok daha büyük ekrana sahip olacak. Fakat Samsung’un amiral gemilerindeki QHD paneller yerine bu iki cihazda 1080p gibi daha düşük çözünürlüğe sahip paneller kullanılacak. Bunun avantajı cihazın 4,500mAh gibi bir batarya kapasitesiyle geleceğini düşününce bu cihazın çok daha uzun süre batarya ömrüne sahip olacak demektir. Ayrıca her iki cihaz da ekrana gömülü parmak izi okuyucu ve biometrik yüz tanıma özelliklerine sahip.

Her iki modelde üçlü kamera sistemiyle geliyor ve her kamera farklı tip lensler sunuyorlar. Samsung S10 Lite modeli 48 Megapikel geniş açı lens, 12 Megapikel ultra geniş açı lens ve 5 Megapikel macro lens ile birlikte sunulacak. Samsung’un yeni tasarıma baktığımızda diğer modellerden farklı olarak tüm kameraları dikey olarak sıralamak yerinde burada tüm kameraları kara içerisinde çerçeve içerisine almışlar.

Her iki cihaz da 6 GB ve 8 GB RAM seçenekleri ile birlikte piyasaya sunulacak.

Her iki cihazında farklı depolama seçenekleri ve farklı renk seçenekleri ile piyasaya sunulacak. Bu iki cihazından fiyatı Samsung’un geçen yıl piyasaya sunduğu amiral gemilerinden çok daha uygun fiyatlar ile gelecek.

Kaynak : Samsung1 , Samsung2

Daha fazla haber için Teknovv Haberler

Telegram Linkedin Pinterest
Ben Enes, makine mühendisliğinden mezunum. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendimi her gün geliştirmeye devam ediyorum. Sahip olduğum tecrübeleri, takip ettiğim teknoloji haberlerini ve size yararlı olabilecek bilgileri paylaşacağım.