Samsung Galaxy S10+’nun Ekranın İçinde Yanıp Sönen Işık Hata Mı?

0
80

Son zamanlar da eğer bir Samsung Galaxy 10+ cihazı almayı düşünüyorsanız bu haber sizin için. Samsung Galaxy 10+ kullanıcılardan gelmiş olduğu çeşitli şikayetler ve söylentiler Galaxy 10+ cihazlarının ekran da sorun olduğunu düşündürdü. Eğer sizin elinizdeki modelin de bu sorunlu cihazlardan olduğunu düşünüyorsanız 2. defa düşünün.

Samsung’un da bu söylentiler ve videolara karşı yapmış olduğu açıklamada kullanıcı klavuzunda da bu özellikten bahsedildiğini vurguladı. Bir çok kullanıcının kullanıcı klavuzunu okumamasından kaynaklanan söylentiler, Galaxy 10+ cihazlarında sorun olduğunu düşündürdü ama o yanıp sönen ışık sadece telefonun ekranına bağlı Proximity Sensörüydü.

Yani telefonlar da hata değil de sensörün özelliği

Eğer sizde de Galaxy 10+ cihazı varsa endişelenmeden önce bunun bir hata olmadığını sadece yakınlık sensörü çalıştığı için ekranın için de o ışığı görüyorsunuz. Bu yanıp sönmenin sadece telefon aramalarında gerçekleştiğini dile getiren Samsung, telefonu kulağınıza getirdiğiniz de ekranın kapanmasını sağlayan bir sensör olduğunu belirtti.

Sizde bu tür bir ışık görürseniz endişelenmeyin.

Bir Cevap Yazın