Samsung, Punch Hole(Kamera Deliği) Teknolojisini Bırakmayı Planlıyor

Samsung Galaxy S10’un yeniliği yakında eski teknoloji olabilir.

Yeni çıkan Samsung Galaxy S10’un en büyük özelliklerinden birisi Punch Hole kamera yani kamera deliği özelliğiydi. Ön ekran tasarımda ekranın bütün gözükmesine ve şık bir tasarım kazanmasından dolayı çok ses getirdi. Ancak, Samsung bu özelliği bırakacağını onayladı.

Samsung’un başkan vekili Yang Byung – duk’ın söylediklerine göre Samsung’un planları içerisin de artık çentik, su damlası çentiği veya kamera deliği(Punch hole) dizaynı olmayacağını belirtti ve yeni telefonlar full ekran ve ekranın alt tarafına yerleştirilmiş kamera, hoparlör ve sensörlerin olacağını belirtti.

Yang Byung-duk’un bahsettiklerine göre Samsung halen bu teknolojiyi sunmak için 3,4 yılı olduğunu ve bu süre içerisinde planları çentiğin, kamera deliğinin büyüklüğünü küçültmek olduğunu belirtti. Ayrıca, Galaxy 11 ve sonraki modeller için de bunları uygulayacağlarını belirtti.

Ekranın altına yerleştirilecek hoparlörlerin ekrana entegre edilmesi üzerinde çalıştıklarını belirten Yang Byung-duk, klasik hoparlör deliklerinden kurtulmayı planladıklarını ve bunu ekrana enteğre etmeye çalıştıklarını belirtti. Ayrıca LG G8 ThinQ’in bu teknolojiyi kullandığını ve bütün ekranı titreterek boombox’a çeviren bir özellik olduğunu belirtti.

Samsung’un yeni telefonu Galaxy S10’un ekranı gerçekten çok iyi işler çıkartıyor ve ekran, gövde oranı yüzde 93.1 gibi etkileyici olan telefon, gelecek yıllarda ekran, gövde oranı yüzde 100 olan cihazlar göreceğinizi söyleyebiliriz.

Ama görünen o ki bu teknolojiyi yakın zaman da görebileceğimizi söylemek zor çünkü Samsung’un bahsettiği gibi 2,3 yıl sonra yeni yeni yayılmaya başlayacak.

Daha fazla haber için takipte kalın.