Samsung’un Katlanabilen ve Giyilebilen Yeni Telefonunun Patenti

Samsung’un son zamanlar katlanabilir telefonlar üzerinde yaptığı çalışmalar, denemeler tüm hızıyla devam ediyor gibi görünüyor. Her yeni gün ortaya farklı patent koyan Samsung bu sefer giyilebilen bir telefon ile karşımıza çıkıyor.

LetsGoDigital tarafından yayınlanan fotoğraflar görüldüğü üzere Samsung’un yeni katlanabilir telefonu, ince ekranı ile katlanabiliyor ve aynı zamanda bileğe giyilebilir olduğu gözüküyor.

Resimde gözüken detayların hepsi Korece ama gözüken o ki telefonun her detayı mevcut ve eğer Samsung bu şekilde bir telefon çıkaracaksa, o telefonun buna çok benzeyeceğini söylememiz gerekiyor.

LetsGoDigital
LetsGoDigital

Patent’de gördüğümüz üzere telefonun üst tarafı bükülemiyor ve ayrıca bu kısım ön ve arka kamerayı barındıran bir yer. Tahminimize göre telefonun elektronik aksamı orta kısımda bulunuyor çünkü en az genişleyen yer olduğunu görüyoruz.

Cihazın alt kısmı da üst kısıma oranla daha küçük olsa da bükülemediğini görmekteyiz.

Şahsen bu bükülemeyen iki kısım rahatsız edebilecek gibi gözüküyor. Bu cihazı bileğinize takmak çokta rahat olmayabilir.

Bu sadece patent olan bir tasarım ve gelecek için kendilerini garantiye almak için yayınlanmış. Resmi bir açıklama olmadan cihazın çıkıp, çıkmayacağı hakkında bir şey söylemek doğru olmaz ama görünen o ki gelecek yıllardaki telefonlar hem katalanabilir hemde giyilebilir bir teknoloji ile birleştirilebilir.

Daha fazla teknoloji haberi için takipte kalmayı unutmayın.