Samsung’un Yeni Katlanabilir Telefonları

0
52

Samsung, yeni Galaxy Fold tanıtımdan sonra yeni telefonlar üzerinde çalışmaya başladı.

Son zamanlarda açığa çıkan Galaxy Fold’da gördüğümüz üzere Samsung da trendleri takip eden markalar arasında ve uygulamada yeni çıkacak daha fazla katlanabilir telefon üzerinde çalışıyorlar.

Bloomberg’in haberine göre Samsung’un 2 farklı katlanabilir telefon üzerinde daha çalıştığını ve Samsung’un farklı çeşitli katlanabilir versiyonları üzerinde deneyler yaptığını belirtti.

Samsung son çıkardığı telefonu Galaxy Fold’un kitap tasarımı ile ileriye dönük devam edip edilmeyeceği henüz açıklığa kavuşmasa yeni ve daha kullanışlı tasarımların ortaya çıkacağından eminiz.

Samsung’un ilk çalıştığı tasarım benzer şekilde Galaxy Fold gibi olacağı konusu ama bir fark var. Bildiğiniz gibi Galaxy Fold içeeri doğru katlanıyordu ama bu tasarım dışarı doğru katanacak şekilde olacak. Katladığınız zaman iki tarafında da ekrana sahip olacak. Son zamanlar da çıkan Huawie Mate X tasarımına benzer bir tasarım olacağı görüşündeyiz.

Üzerinde çalışılan ikinci tasarım ise dikey olarak katalanabilen bir telefon olacağı konusu. Örnek olarak tablet boyutunda olan bir cihazın uzunlamasına katlandığında telefon şekline dönüşmesi olacak.

Rapora göre bu tasarımlar şu anda kesinleşmemiş olsa da 2019’un sonu ve 2020’nin başı gibi ile telefon tanıtımını yapacak.

Şu anda insanlar tarafından yorumlara bakınca gerekli mi yoksa gereksiz mi olduğu tartışılacak bir konu olan katlanabilir telefonlar ileriki zamanlarda hayatımıza hızlı bir şekilde girecek gibi gözüküyor. Hızlı bir şekilde bu akıma takılan bir çok marka olması bunu kanıtlar düzeyde.

Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce katlanabilir telefonlara ihtiyacımız var mı?

Bir Cevap Yazın