SF90 Stradale, Ferrari’nin İlk Hybrid Aracı Karşınızda

Daha önce Ferrari’nin şarj istasyonuna gelip, Nissan leaf veya Tesla aracının yanında şarj edildiğini hayal ettiniz mi? Eğer etmediyseniz bunun gibi durumları çok yakında elektrikli şarj istanyonların da görebiliriz. Artık icon haline gelen İtalyan araç üreticisi Ferrari, ilk Hybrid spor arabasını çıkarttı. Ferrari’nin bu yeni aracı’nin ismi SF90 Stradale ve 0-100 Km/s hıza 2.5 saniye gibi bir sürede ulaşabiliyor.

Ferrari, supercar üreticileri arasında en iyi içten yanmalı motorunu ve elektrik motor teknolojisini birleştiren supercar üreticisi oldu. Rakiplerinin birçoğu bu teknolojiyi kullandığını biliyoruz ama Ferrari’nin de bu trene bindiğini görmemiz elektrikli araçların supercarlar arasında da artık yaygınlaştığını bize gösteriyor.

SF90 Stradale modeli, Ferrari’nin tarih’deki 8 silindirli motorların en yüksek güç alan motuna sahip olduğu V8 turbo motorunun kullanıldığı belirtildi. SF90 Stradale modeli ön aksta 2 adet elektrikli motor ve 1 tanesi de arka tarafta olmak üzere toplamda 3 adet elektrikli motor ile desteklendiğini ve bu kombinasyon ile SF90 Stradale modeli toplamda 985 Beygir güç elde edildi. Modelin 0-100 Km/s hızlanması 2.5 saniye oldu ve aracın maksimum hızı 339.57 Km/s olarak belirtildi.

Ferrari’nin ilk hybrid aracı olan SF90 Stradale modelini sadece elektrikli mod ile de kullanabilirsiniz ama çok uzağa gidemeyeceğinizi söylemeliyiz çünkü sadece elektrikli motorlar ile 24.14 Km gibi bir menzile sahip olacaksınız. Fakat sadece elektrikli motorlar ile maksimum 135.18 Km/s hıza araç çok rahat bir şekilde ulaşabiliyor. Araçtaki en önemli nokta aracın vites kutusunda geri vites olmadığını belirtmeliyiz çünkü araç geri vitese geçtiğinde motoru komple kapatarak sadece elektrikli motorlar ile rahatlıkla geri gidebiliyor.

Ferrari henüz SF90 Stradale modeli’nin ne zaman satışa çıkacağı konusunda kesin bilgi vermedi ve fiyatı konusunda da açıklama yapılmadı ama şunu söylemeliyiz ki Ferrari SF90 Stradale modeli’nin ucuz olmayacağını söylemeliyiz.

Daha fazla haber için : Teknovv.com -> Otomobil