Ana Sayfa Otomobil Skoda’nın Yeni Uygulaması Artık Kargonuzu Arabanıza Bırakılmasını Sağalayacak

Skoda’nın Yeni Uygulaması Artık Kargonuzu Arabanıza Bırakılmasını Sağalayacak

Skoda'nın mobil uygulamasının yeni özellikleri

Skoda’nın yeni uygulaması artık kargonuzun direk olarak aracınıza bırakılmasını sağlayacak. Bu uygulama sayesinde sabit bir adres verildiğinde evde durup zaman kaybetmekten veya kapınıza bırakılan kargoların çalınmasını önleyecek bir sistem geliştiriyorlar.

Skodan’ın yeni uygulaması şu şekilde çalışıyor. Siz online alışveriş yaptığınız da direk olarak adres olarak aracınızı gösterebiliyorsunuz. Ayrıca aracınızı nereye bıraktığınız önemli olmuyor, kargo şirketleri aracınıza yerleştirilmiş olan GPS sayesinde yerini tespit edebiliyor. Sistemin çalışma mantığı bu şekilde. Yine normal kargo gibi düşünebilirsiniz ama adresini ev değil, aracınız olarak gösteriyorsunuz.

Uygulama kargoyu taşıyan kişiye, kargoyu teslim etmesi gereken araca sadece bir giriş hakkı veriyor. Bagaj kapanının belli bir süre açılması kargoyu teslim etmesi ve tekrar kapatması. Eğer ikinci kez açmak isterse uygulama buna izin vermiyor.

skoda

Skodan’ın geliştirdiği sistem şu anda Skodanın evi Çek Cumhuriyetinde ve iki büyük şirketi(Alaz.cz ve Rohlik.cz şirketleri) tarafından deneniyor. Eğer herşey yolunda giderse, ek bir seçenek olarak bu kargo teslimi de müşterilere açılacak gibi gözüküyor.

Henüz pilot proje aşamasın da olan uygulama şu anda sadece Çek Cumhuriyetinde denenirken, ileride başka ülkeler de uygulamayı kullanabilecekler.

Daha fazla teknoloji haberi için bizleri takip etmeyi unutmayın!