Sony, Ekranı Rulo Yapılabilen Telefon Üzerinde Çalışıyor Olabilir

Şimdiye kadar katlanabilen ekrana sahip telefonlar hakkında bir çok şey duymuşsunuzdur ama şimdi rulo ekrana sahip telefonlar dikkatleri üzerine çekecek gibi gözüküyor. Yeni ortaya atılan söylentiye göre Sony şirketi ekranı rolu yapılabilen akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Şu anda bu cihazın protatip aşamasında olduğu belirtiliyor ve cihazın gerçekte üretilip, piyasaya sürülmesi henüz belirsiz.

Telefon üreticileri gelecekte üretilecek mobil cihazın tasarımlarını belirlemeye çalışırken farklı şeyler denediğine şahit oluyoruz. Hatta Samsung ve Huawie gibi dev şirketlerinde katlanabilir akıllı telefonlarını ortaya çıkardığını görebiliyoruz. Ayrıca Sony’nin daha önce ortaya çıkan raporuna göre katlanabilir telefonun yolda olduğunu söyleyebiliriz.

Bu belirtilen modelin en önemli özelliğinden biriside ekranının rulo yapılmabilmesi olacak. Ayrıca eğer cihaz üretilir ve piyasaya sürülürse Qualcomm’un X50 modemine ek olarak Snapdragon 855 platformunun kullanılması bekleniyor. Cihazın ortaya çıkış tarihi olarak bu yıl Aralık ayı veya gelecek yılın başları olacağı düşünülüyor.

Fakat böyle bir cihazın geleceğinde emin olmak için çok erken olduğunu söylemeliyiz.

Kaynak : twitter

Daha fazla haber için : Teknovv Telefonlar