Sony ve Amazon, Corona Virüsü Endişesiyle Mobil Dünya Kongresine Katılmayacak

  Sony ve Amazon, Corona Virüsü Endişesiyle Mobil Dünya Kongresine Katılmayacak
  Sony ve Amazon, Corona Virüsü Endişesiyle Mobil Dünya Kongresine Katılmayacak

  Sony ve Amazon şirketleri Corona virüsünden dolayı bu sene düzenlenecek Mobil Dünya Kongresine Katılmayacaklarını açıkladı.

  Dünyanın en büyük mobil cihaz kongresi git gide belirsiz bir hal almaya başladığını söylemeliyiz. Bunun nedeni Corona Virüsü vakaları’nın her gün katlanarak artması ve bir çok ölüm vakasının olması bu durumu daha kritik hale getirdiğini söylemeliyiz. GSMA’in düzenlediği bu etkinlikte yaptıkları açıklama da her şeyin yolunda olduğunu ve önlem olarak el sıkışmalardan kaçınmak için stratejileri olduğunu belirtti. Fakat bunda rağmen Sony ve Amazon, Corona Virüsü endişesi ile bu sene Mobil Dünya Kongresine katılmayacağını belirtti.

  Xiaomi şirketi henüz kararını vermediğini ve ilerleyen günlerde kararını vereceğini açıkladı.

  Diğer Çinli şirketler, şirket yöneticilerini ve personellerini Avrupa’ya erken gönderdiğini ve kendileri şirket olarak çalışanlara 14 günlük yani 2 haftalık karantina uyguladıklarını açıkladı. Bu şekilde Mobil Dünya Kongresine katılan katılımcıların sağlıklı olduğuna emin olmak ve herhangi bir panik yaratmamak için şirketler bu şekilde adım atıyor.

  Bu hafta Sony şirketinin yaptığı açıklamada 2020 yılındaki yani bu yıl düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi gelmeyeceklerini açıkladı. Bunun yerine yeni telefonlarını kendi yapacakları canlı yayın ile YouTube üzerinden kendileri tanıtacaklar.

  Kaynak : CNN

  Daha fazla haber için Teknovv Haberler