Steam Oyun Platformundan Para İadesi Nasıl Alınır?

Telegram Linkedin Pinterest
Steam Oyun Platformundan Para İadesi Nasıl Alınır?
Steam Oyun Platformundan Para İadesi Nasıl Alınır?

Para iadesi almak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Steam üzerinden aldığınız oyun hoşunuza mı gitmedi veya yanlışlıkla mı satın aldınız? O zaman para iadesi almak isteyebilirsiniz. Şanslısınız ki Steam’in politikaları buna çok uygun ve sistem size çok kolay şekilde para iadesi yapılmasını sağlıyor.

Eğer para iadesi yapılmasını istiyorsanız ve geri dönecek para ile daha iyi oyun bir oyun satın almak istiyorsanız, aşağıdaki talimatları uygulayarak çok rahat şekilde iade oluşturabilirsiniz ve sonrasında paranızın geri iade edildiğinizi göreceksiniz.

Steam’den İade Talebi Nasıl Oluşturabilirsiniz?

  1. Steam uygulamasını açın.
  2. Uygulamasının sağ üst köşesinde bulunan ismin üzerine tıklayın.
  3. Buradaki hesap detaylarına girin.
  4. Satın alma geçmişini görüntüle kısmına tıklayın.
  5. Burada iade etmek istediğiniz oyunu seçmeniz gerekiyor.
  6. İade talebinde bulunmak istiyorum seçeneğini seçin.
  7. Sonra buradaki formu doldurarak kolay bir şekilde iade talebi oluşturabilirsiniz.

Adım Adım Resimli Olarak İade Talebi Oluşturma

Steam Uygulamasını Açın ve Giriş Yapın

Steam’in bunun için ayrılmış sayfası var. Yani direk olarak uygulamanın bu kısmından iade talebi oluşturabilirsiniz. Öncelikle Steam uygulamasını açın ve sağ üst köşede bulunan isminizin olduğu kısma tıklayın burada açılan kısımdan hesap detaylarına girin.

Satın alma geçmişini görüntüleyin

Burada yer alan Mağaza satın alma geçiş kısmının alt tarafında bulunan seçeneklerden satın alma geçmişinizi görüntülemeniz gerekiyor. Steam’in kullanıcı dostu arayüze sahip olmasından dolayı çok rahat şekilde bu adımları yapabileceğinizi düşünüyoruz.

Karşınıza Çıkan Listeden Oyunu Seçin

Satın alma geçmişini görüntüle tıkladığınız zaman karşınıza daha önce satın aldığınız tüm oyunlar gelecektir. Bu noktada hangi oyunu iade etmek istediğinize karar verin ve o oyunu seçin.

İade Talebinde Bulunmak İstiyoruma Tıklayın

Forumu doldurun ve İade talebini başlatın

Bu kısımdan sonra tek yapmanız gereken karşınıza gelen formu doldurmak ve neden iade etmek istediğinizi açıklayan bir yazı yazarak göndermek olacaktır. Formu doldurup yolladıktan sonra eğer iade talebiniz onaylanırsa, Steam hesabınıza bağlı olan maile onay maili gelecektir. Bu işlem bir kaç gün sürebilir.

Kaynak : Steam

Telegram Linkedin Pinterest
Ben Enes, makine mühendisliğinden mezunum. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendimi her gün geliştirmeye devam ediyorum. Sahip olduğum tecrübeleri, takip ettiğim teknoloji haberlerini ve size yararlı olabilecek bilgileri paylaşacağım.