Tesla, Wuhan da Ortaya Çıkan Corona Virüsünden Dolayı Ücretsiz Şarj Sunuyor

Tesla, Wuhan da Ortaya Çıkan Corona Virüsünden Dolayı Ücretsiz Şarj Sunuyor
Tesla, Wuhan da Ortaya Çıkan Corona Virüsünden Dolayı Ücretsiz Şarj Sunuyor

Çin’de Tesla Kullanıcıları için ücretsiz şarj seçeneği sunuldu.

Çin’de ortaya çıkan Corona virüsün’den dolayı bu olay Dünyada büyük paniğe neden oldu ve Tesla şirketinin yapmış olduğu açıklamaya göre Tesla model araçlara sahip kullanıcılar için ücretsiz şarj seçeneğinin aktif edildiğini ve Corona virüsü durdurulana kadar ücretsiz olarak sunulacağı belirtildi.

Electrek‘nin yaptığı habere göre Tesla şirketi kullanıcılarının araçlarına “Acil durum uyarısında bulundu ve ücretsiz şarj” verileceğini açıkladı. Şirket toplu taşıma araçlarının kullanımı azaltmayı ve bu şekilde virüsün yayılmasını önleyebileceğini düşündüğü için bu şekilde bir adım atıldığını belirtti. Ayrıca Vuhan da bulunan yetkililer virüsün görüldüğü vakaların sayısının çok hızlı bir şekilde arttığını ve henüz bir çözüm bulamadıklarını açıkladı.

Tabi ki Tesla’nın araçları için ücretsiz şarj seçeneği sunması virüsün yayılmasını nasıl etkileyeceği soru işaret fakat bu durum Tesla için çok iyi bir reklam olacağı kesin. Tesla, Corona Virüsü hakkında hem insanlara yardım ediyor hemde kendi reklam kampanyasını yapıyor.

Umarız Çinin Vuhan şehrinde ortaya çıkan Corona virüsü hakkında çözüm yolları sunar ve hastalıkları çok hızlı şekilde tedavi edebilirler.

Ayrıca Corona Virüsünü hakkında Canlı harita, detaylı bilgi, salgının ne kadar yayıldığı, kaç ölü olduğu ve kaç adet vakanın olduğunu merak ediyorsanız, buradaki haritadan bunu takip edebilirsiniz. Harita : bloomberg

Daha fazla haber için Teknovv Haberler