Tesla’nın Sentry Modu Bir Politikacı’nın Araca Çarptıkdan Sonra Kaçma Anını Kayıt Altına Aldı

Tesla şirketi 3 hafta önce araçlarında Sentry modu sunmuştu. Bu mod aracın etrafında tehdit oluşturabilecek bir durum olduğunda kameralarını açarak etrafı’nın kayıt altına alınmasını sağlıyor. Çıktığı günden bugüne kadar bu modun çok yararlı olduğunu gördük ve bir çok örnek ile karşılaştık. Hatta bi kadını’nın anahtarı ile Tesla Model 3 çizme anı da kameralar ile kayıt altına alınmıştı. Bu sefer Tesla’nın Sentry modu bir politikacı’nın acara vurduktan sonra kaçma anını kayıt altına aldı.

Philadelphia da bir politikacı’nın araca vurması kameralar tarafından yakalandı. Vuran kişi sonrasında herhangi bir not veya polise rapor vermediği ve olay yerinden uzaklaştığı belirtildi. Tesla Model 3’ün kameraları kendi aracının arkasına geçtiğinde aktive edildiğini görüyoruz ve ondan sonra kayıt altına almaya başlıyor.

Videoya baktığımızda Tesla Model 3 aracına vuran kişi durum farkında ve araçtan indikten sonra hasara bakmak için Tesla Model 3 aracı’nın yanına gidiyor.

Rapora göre video sosyal medyada yayınlanması ve video’yu fark eden politikacı sonrasında sigorta bilgilerini aracın sahibi ile paylaşmış ve hasarı düzeltilmesi için polise rapor vermiş.