Tesla’nın Yeni Direksiyonsuz İç Tasarımı Dikkatleri Üzerine Çekti

Tesla şu anda piyasada bulunan ve kendi kendine gidebilecek kapasitede araç üreten
tek şirket. Görünüşe bakılırsa Tesla’nın teknolojiyi ne kadar çok araçlarına entegre edeceğini ileriki zamanlar da çok daha fazla görebileceğiz. Tesla’nın CEO’su Elon Musk direksiyonsuz araç planlarını açıkladı ve iki yıl içerisinde yollarda göreceğimizi vurguladı.

Şirket ayrıca direksiyona sahip olmayan konsept bir araç gösterdi. Araç sadece koltuklara ve büyük bir ekrana sahip. Kullanıcılar sadece bu ekran vasıtasıyla belirli özelliklere ve fonksiyonlara ulaşabilecekleri belirtildi. Elon Musk’a göre, “Bir geçiş dönemi yaşayacağız ve insanların ön yargıları oluşacak ama biz gerekli izinleri aldıktan sonra insanların direksiyonsuz araçlara alışacaklar ve bu geçiş dönemini ortadan kaldıracağız.” diye vurguladı.

Electrek’in açıklamalarına göre Tesla Model 3 aracı aslında geçiş aracı olarak tasarlandı. İlerleyen yıllarda iç tasarım direksiyonsuz olarak göreceğiz diye vurguladı. Tasarım aslında araç kullanmayı seven insanlar için hiç hoş değil ve tamamen kötü geliyor. Musk, “İlerleyen zamanlarda kullanıcılar direksiyonsuz araçları tercih edecekler ve kullanıcı talebine göre direksiyonu tamamen kaldıracağız.” diye ekledi.

Tesla son zamanlarda çok büyük yol aldığını söylemeliyiz. Hatta son çıkan Robotaxi haberin’den sonra direksiyonsuz ve kendi kendine giden araçları yolda görebileceğiz.