TRX ile İşlem Yaparak Kazanç Elde Edebileceğiniz En İyi 3 Kripto Para

TRON (TRX) kripto para birimi farklı nedenlerden ötürü kripto para piyasasında ilgi çekiyor. Bunun nedeni; finansal açıdan yüksek performans göstermesi ve düşük maliyetli kripto para yatırımlarından biri olması. Nisan ayından itibaren söz konusu token fiyatını iki katına çıkarttı ve yatırım portföylerini toparlamak için diğer kripto para seçeneklerini gözden geçirenlerin favorisi oldu. Buna karşın TRX satın almak kolay değil; sadece belirli bir grup çevirici ve servis sağlayıcı Bitcoin – TRX işlem seçeneği sunuyor. TRX için bir sağlayıcı bulduktan sonra TRX ile işlem yapıp kâr elde
edebileceğiniz kripto parayı dikkatle seçmeniz gerek.

TRX ile işlem yaparken nasıl planlama yapmalısınız

Öncelikli olarak TRX’in işlem yapmak istediğiniz mevcut para biriminden daha iyi performans gösterdiğinden veya gösterme potansiyeli olduğundan emin olun. Örneğin kullanacağınız kripto para birimi değerini üçe katlamışsa ve bu oranda artış göstermeye devam edecek gibi görünüyorsa TRX’e geçiş yapmanın bir anlamı yoktur.
Neyse ki şu anda böyle bir performans gösteren çok az kripto para var ve böyle performans gösteren kripto paraları kullanarak TRX’te işlem yapma seçeneği sunulmuyor. Değerini ikiye katlayan kripto para birimleri genellikle düşük değerli token’lardır; kripto para dünyasının önemli para birimlerinde böyle bir büyüme görmek için önemli bir değişim olmalıdır. Son olarak işlem sırasında sattığınız para biriminin satış fiyatının yüksek, TRX satın alma fiyatının ise düşük olduğundan emin olun.

İşlem İkilisi Olarak Bitcoin ve TRX

BTC ve TRX; TRX BTC çevirici üzerinden iki para birimi ile işlem yapmanın sağladığı güçlü getiri nedeniyle oldukça popüler bir ikili oldu. Bitcoin ve TRX benzer şekilde geçtiğimiz dönemde oldukça yüksek performans gösterdi. Buna karşın çoğu yatırımcı saf değil; Bitcoin’de çok büyük fiyat düşüşlerinin görüldüğünü bildikleri için riskin bir kısmını azaltmak adına TRX gibi para birimlerine yöneliyorlar.

Çoğu TRX piyasası sadece BTC ile işlem olanağı sunarken diğerleri farklı ikili işlem seçenekleri sunar. Unutmayın; işlemlerinizi korumak ve Bitcoin yatırımınızın bir kısmını TRX’e taşımak isterseniz bunu kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bazı çeviricilerde ve platformlarda (ancak hepsinde değil) TRX’le işlem yapmak için Bitcoin dışında farklı kripto para birimleri kullanabilirsiniz.

TRX Para Birimi Çiftleri

Tahmin edebileceğiniz üzere TRX ile işlem söz konusu olduğunda tüm önemli kripto para birimleri kullanılabilir. Bitcoin dışında TRX ile işlem için kullanılabilecek iki önemli kripto para Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP). Farklı token’larınız varsa endişelenmeyin; bunlar doğrudan TRX’e dönüştürülebilir veya TRX’e dönüştürülebilen başka bir para birimine çevrilebilir.
Örneğin şu para birimi çiftlerini destekleyen platformlar var;

  • USDT – Tether USD
  • USDC – USD Coin
  • LTC – Litecoin
  • DASH – Dash
  • XMR – Monero
  • Ve daha nicesi!

Gördüğünüz üzere TRX edinmek çok zor değil.

TRX ile İşlem Yaparken Dikkat Edilecek Hususlar

TRX edinmek için güvenlik ile ilgili olarak birkaç hususu yerine getirmeniz gerekir. İlk olarak platform veya satıcının güvenilir olduğundan ve geçmiş işlemlerinin olumlu olduğundan emin olun. Kripto para forumlarına göz atabilir ve satın alacağınız TRX’in gerçek olduğundan emin olun. İkinci olarak alış ve satış işlemlerinizi adil fiyatlarla gerçekleştirdiğinizden emin olun; platformlar zaman zaman niyetlerini gizleyebilir ve başka bir yerde edinebileceğiniz oranlardan daha düşük oranlar sunabilir. En iyi oranların sunulduğundan emin olmak için işleminizi piyasadaki oranlarla karşılaştırın.