Volkswagen Elektrikli Araçları Robotların Şarj Etmesini İstiyor

Volkswagen Elektrikli Araçları Robotların Şarj Etmesini İstiyor
Volkswagen Elektrikli Araçları Robotların Şarj Etmesini İstiyor son

Volkswagen elektrikli araçların roborlar tarafından bulunmasını ve şarj edilmesini istiyor.

Elektrikli araçların en büyük sorunların birisi şarj istasyonu bulmak ve bu şarj istasyonlarındaki park alanları olduğunu söylemek yanlış olmaz. Volkswagen, geçen hafta yaptığı açıklama ile konsept şarj istasyonu robotlarını tanıttı.

Peki Şarj İstasyon Robot Nasıl Çalışıyor?

Robot arkasında Akülerin olduğu arabayı otopark içerisinde taşıyor ve gerektiği zaman elektrikli araçları şarj ediyor. Fakat bu robot sürekli olarak otoparkta dolaşmadığı ve gerektiği zaman şarj istasyonundan ayrılarak elektrikli araçlara gerekli şarjı sağladığını belirtiyor.

Volkswagen

Tamamen otonom sürüşe sahip olan robotun içerisinde kameraların, sensörlerin ve lazerlerin olduğu belirtildi. VW yaptığı açıklamalar da robot arkasında birden fazla akü paketi taşıyabiliyor. Her akü arabası birbirine tren vagonu gibi bağlandığı söylendi. Her akü vagonun 25 kWh enerji ile araçları şarj edeceği belirtiliyor.

Bu özelliğin avantajlarından bir tanesi büyük şehirlerde sabit fiziksel bir şarj istasyonun olması ve araçlarını sadece orada şarj edebilmeleri zor olabiliyor. Hatta park alanlarının dolması bu işi daha çok zorlaştırıyor. Bu robotlar elektrikli araçları otopark içinde bularak araç kullanıcılar için büyük rahatlık sağlıyor ve zaman kaybetmelerini engelliyor.

Volkswagen

Tabi ki robotlar akü vagonlarına sahip olmadan araçları şarj edemiyor. Bundan dolayı robotların olduğu yerde birden fazla akü vagonun olması çok fazla elektrikli aracın olduğu yerde çok kullanışlı olacaktır.

Volkswagen yaptığı açıklamada henüz bu sistemin hazır olmadığını ama en kısa sürede gerçekleştirmek istediklerini belirtiyorlar.

Volkswagen

Kaynak : Dailymail

Elektrikli Araç Haberleri için Teknovv Elektrikli Otomobiller

Daha fazla haber için Teknovv Haberler