Volvo’dan Büyük Değişim, 2020 Yılında Volvo Araçların’daki Hızı 180 Kilemetre ile Sınırlayacaklar

İsveç devi otomobile markası Volvo, 2020 yılında araçlarındaki hızı maxsimum 180 Kilometre ile sınırlandıracak.

Volvo yakında zamanda bildirdiği bilgide 2020 yılında tüm araçları 180 Kilometre ile sınırlandıracağı. Nedeni ise kaza riskini ve ölüm, yaralanma gibi durumları en az seviyeye indirmek için yaptıkları bir çalışma.

Her geçen gün teknolojinin hızlı gelişmesiyle ve araç hızlarındaki artık nedeni ciddi yaralanmalara ve kazalara yol açabiliyor. Güvenlik devi marka yine öncülüğünü yaptığı bir çalışmaya ismini yazdırmayı başardı ve oldukça ses getirecek olan çalışma, 2021 yılında da tüm yeni araçlara gelecek.

Volvo’nın CEO’su Hakan Samuelsson otomobil üreticilerinin, hız yapma ve sarhoş olarak otomobil kullanma gibi sorumsuz hareketlerle başa çıkmak için teknoloji kullanma hakkı veya sorumlulukları olup olmadığı hakkında bir tartışma başlamak istediklerini belirtti. Samuelsson ve “Bu konuda kesin bir cevanımız yok, ancak öncü olmamız gerektiğine inanıyoruz” diye ifade etti.

Umarız teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu tür önlemler alınarak kaza riskindeki ölümleri ve yaralanmaları en az seviyere indirebilir.