WhatsApp’da Nasıl Canlı Konum Paylaşabilirsiniz

Windows ve Eski Android Cihazlarında Artık WhatsApp Çalışmayacak
Windows ve Eski Android Cihazlarında Artık WhatsApp Çalışmayacak. Son tarih 1 Ocak 2019

WhatsApp’ın son zamanlardaki en kullanışlı özelliği olan canlı konum paylaşma özelliğinin nasıl kullanıldığını anlatacağız. Canlı konum özelliğini kullanarak, buluşacağınız kişi çok daha rahat şekilde bulabileceksiniz.

Fakat, canlı konum özelliğinin biraz gizli olduğunu söylemeliyiz. Eğer yeni bir WhatsApp kullanıcıysanız veya bu tür özelliklerden anlamıyorum diyorsanız, canlı konum özelliğini nasıl kullanacağınızı bilmiyorsunuz demektir.

Bu nedenden dolayı karşınıza bu küçük kılavuz ile geldik ve size canlı konum özelliğini WhatsApp’da nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız.

Şunu söylemeliyiz ki bu özellik WhatsApp Web’de çalışmıyor, yani bu özelliği kullanabilmeniz için akıllı telefonunuz ile birlikte uygulamayı kullanmalısınız.

Nasıl WhatsApp’da Canlı Konum Özelliğini Paylaşabilirsiniz?

Öncelikle canlı konumunuzu göndermek istediğiniz kişiyi WhatsApp uygulamasında açın.

WhatsApp üzerinden açtığınız kişide kamera ikonunun yanındaki ataç işaretine tıklayın ve karşınıza bir pencere açılacak.

Bu açılan pencerede medya dosyaları gönderme, kişi gönderme veya dosya gönderme gibi seçenekler yer alıyor. Burada seçmeniz gereken “Konum” seçeneği olacak. Daha sonra buna tıkladığınız zaman, sizi konum ekranına götürecektir. Eğer bu özelliği daha önce kullanmadıysanız, WhatsApp sizin konumuzu takip etmek için izin isteyecektir.

Canlı konumu paylaşabileceksiniz ama eğer normal olarak konum paylaşmak isterseniz de yanınızdaki bir çok yer ve bulunduğunuz konumuda paylaşabilirsiniz.

Karşınıza çıkan pencerede “Mevcut Konumu Paylaş” tıklarsanız, size ne kadar süre ile canlı konum paylaşılacağını soracaktır. Burada 15 dk, 1 Saat veya 8 Saat olarak seçerek paylaştığınız da karşıdaki kişi canlı olarak sizi o süre içerisinde takip edebilecektir.

Not olarak şunu söylemeliyim ki diğer kişiler konumlarını paylaşmadan sadece siz paylaşırsanız, sizin anlık konumuzu görebilirler. Bu nedenden dolayı sadece tanıdığınız ve bildiğiniz kişilerle bu özelliği kullanın!

Daha Fazla Nasıl Yapılır Klavuzu İçin Teknovv Nasıl Yapılır