Windows 7’deki Hata Kullanıcıların Bilgisayarlarını Kapatmasını Engelliyor

  Windows 7'deki Hata Kullanıcıların Bilgisayarlarını Kapatmasını Engelliyor
  Windows 7'deki Hata Kullanıcıların Bilgisayarlarını Kapatmasını Engelliyor

  Microsoft sorunu araştırdığını belirtiyor. Fakat nedeni henüz belli değil.

  Microsoft, Ocak ayının ortalarında Windows 7 işletim sistemi için güncellemeleri ve desteğini bitirdiğini açıklamıştı ama Windows 7 işletim sisteminde çıkan sorun nedeni ile Microsoft şuan için bırakıp gidemeyecek gibi gözüküyor. Bir çok kullanıcı Microsoft ve Reddit platformların da Windows 7 işletim sisteminin kapatılmasını veya tekrar başlatılmasına izin vermediğini ve “you don’t have permission to shut down this computer.” (Bu bilgisayarın kapatılması için izniniz yok) şeklinde mesaj aldıklarını açıkladı.

  Kullanıcıların bir çoğu kendi buldukları bir çözüm ile bu sorunu çözdüklerini belirtti ama bunun resmi olmayan çözüm olduğunu belirtmeliyiz. Kullanıcıların bir çoğu komut satırından “Grup İlkesi Düzenleyicisi” çalıştırarak kendilerine çözüm buldular. Fakat bu yöntem kullanıcılar genelde cihazlarını kapatmaları için uyguladıkları yöntem olmadığını söylemeliyiz.

  Bazı kullanıcılar da Adobe güncelleme servisini kapatar çözüm bulduğunu ve sorunun bu olduğunu belirtti. Fakat bunun da kesin çözüm olup, olmadığı belli değil.

  Sorunun ardından Microsoft sözcüsünün Bleeping Computer’a yaptığı açıklamada sorunu yakından incelediklerini, sorunun neden kaynakladığını bilmediklerini ve en yakın zamanda çözüm bulacaklarını açıkladı.

  Eğer bu hatanın 3.parti uygulamalardan kaynaklanmadığı ve Microsoft’un kendi kaynak kodlarından doları bu sorun ortaya çıktığı anlaşılırsa, bu durum Microsoft için utanç verici olacağını söyleyebiliriz.

  Halen Windows 7 kullanan kullanıcı sayısı çok fazla ve bu kullanıcıların henüz üst versiyonları kullanmak istemediklerini açıkça görebiliyoruz. Yani bu sorunun aslında çok büyük olduğunu ve en kısa zamanda Microsoft’dan gelecek açıklamaları ve güncellemeleri beklediğimizi söylemeliyiz.

  Kaynak : Bleeping ComputerZDNet

  Daha fazla haber için Teknovv Haberler