Windows ve Eski Android Cihazlarda Artık WhatsApp Çalışmayacak

  Windows ve Eski Android Cihazlarında Artık WhatsApp Çalışmayacak
  Windows ve Eski Android Cihazlarında Artık WhatsApp Çalışmayacak. Son tarih 1 Ocak 2019

  WhatsApp artık Windows akıllı telefonlar ve eski versiyon Android cihazlar için 31 Aralık 2019 tarihinden sonra artık destek vermeyecek.

  WhatsApp mesajlaşma uygulaması bildiğiniz gibi en ünlü mesajlaşma uygulamalarından birisi ve çok fazla cihazda çalışıyor. Fakat WhatsApp bile artık Windows cihazlarında çalışmanın gerekli olmadığını ve artık desteğini keseceğini bildirdi. WhatsApp uygulaması artık Windows akıllı telefonlarında ve eski versiyona sahip Andorid cihazlarına yüklenemeyeceğini ve bunlar için desteğini çekeceğini resmi olarak açıkladı.

  WhatsApp kendi sitesinde resmi olarak yayınladığı yazıyla sadece aşağıda belirtilen cihazları destekleyecek ;

  • Android OS 4.0.3+ versiyonundan yüksek olanlar
  • iPhone iOS 9+ versiyonundan yüksek olanlar
  • Bazı seçili akıllı cihazlar KaiOS 2.5.1+ ve üzeri , Ek olarak JioPhone and JioPhone 2 Cihazlarını destekleyecek.

  Bazı eski versiyon cihazlar belli bi süre halen destek almaya devam edecek. WhatsApp uygulaması 2.3.7 Android sürümünde veya İOS 8 ve daha eski sürümler de 1 Ocak 2020 tarihine kadar çalışmaya devam edecek. Fakat WhatsApp artık 31 Aralık 2019 tarihinden sonra Windows cihazlarında desteği tamamen kesecek.

  Ayrıca WhatsApp bu aralıkta olan cihaz sahiplerini uyardı ve bu tarihlerden sonra WhatsApp uygulamasının artık kesinlikle çalışmayacağını belirtti. Ayrıca WhatsApp şu anda bu eski işletim sistemlerini kullanan akıllı telefonlarda yeni hesap oluşturulmasını ve eski hesapların aktifleştirilmesini engellediğini belirtti.

  Eğer eski versiyondaki WhatsApp sohbet verilerinizi yeni cihazınıza aktarmak istiyorsanız. Bunu eski ve yeni platform arasında yapılamayacağı söylendi. Eğer bunu yapmanız gerekiyorsa e-mail yoluyla kendinize atabilirsiniz. Eğer yapacaksanız biran önce yapın çünkü tarih çok yakın ve artık WhatsApp uygulaması çalışmayacak. WhatsApp uygulamasının bu şekilde bir adım atması eski cihaz sahiplerini yeni cihaz almaya zorlaması gibi gözüküyor olabilir fakat Windows ve Android cihazlarının yeni sürümleri kullanıcılar için çok daha kolaylık sunduğunu da söylemeliyiz.

  Kaynak : WhatsApp

  Daha fazla teknoloji haberi için Teknovv Haberler