Xbox Series X Grafik Kartı Kaynak Kodları Çalındı

  Xbox Series X Grafik Kartı Kaynak Kodları Çalındı Ve Sızdırıldı
  Xbox Series X Grafik Kartı Kaynak Kodları Çalındı Ve Sızdırıldı

  Hacker aynı zamanda AMD’nin bilgisayarlar için olan grafik kartlarının da kaynak kodlarını aldı.

  AMD’nin son bir kaç aydır zor zamanlar geçirdiğini biliyoruz. AMD’nin çip tasarımcısının açıklaması ile Xbox Series X oyun konsolunun grafik kartı test kodlarının çalındığını belirtti. Ayrıca bilgisayarlar için çıkarılacak olan grafik kartlarının da kaynak kodlarının alındığı belirtildi.

  AMD’nin bu durumdan memnun olmadığını ve açıklamakta çekindiğini söylemeliyiz. TorrentFreak’e yapılan açıklamada ileride çıkarılacak Navi 21 GPU ait ekran kartlarının kodlarının ve Xbox Series X oyun konsolunun içerdiği Arden GPU ait kaynak kodlarına ulaşıldığını belirtti.

  Hacker yaptığı açıklamada 100 Milyon Dolar istediğini yoksa bütün kaynak kodlarını sızdıracağını belirtti. AMD’nin yaptığı açıklamada hacker sadece Kasım ayına kadar olan kaynak kodlarına ulaşabilmiş. Yani Aralık ayındaki kaynak kodlarına ulaşamadığı belirtildi.

  AMD şirketine baktığımıza zor durumda gibi gözükmediğini söylemeliyiz. Yaptığı açıklamada çalınan kodların rekabet durumunda veya güvenilirliği tehdit etme gibi durumların ortaya çıkmayacağını açıkladı. Ayrıca devam eden bir sürecin olduğunu belirtti. Bu durumun Xbox Series X oyun konsolunu çıkarılmasına olmayacağına ve sürenin ertelenmeyeceği belirtildi. Fakat yine de hassas dosyalara ulaşılmış olması büyük bir güvenli açığı olduğunu ve kaygı oluşturacağını söylemeliyim.