Xiaom’nın Tanıttığı Yeni 10000 mAh Kapasiteli Mi Power 3

  Bu yılın başında Xiaomi’nın tanıttığı yeni Mi Power 3 Pro 20000 mAh kapasiteye sahip ve 45W Maksimum giriş ve çıkış şarj değerlerine sahipti. Xiaomi’nin yeni tanıttığı Mi Power 3, 10000mAh kapasiteye sahip olduğu belirtirken bi önceki modele göre daha kolay taşınabilen bir model olduğunu belirtiyor.

  Yeni Mi Power 3 10000 mAh yeni ve kullanışlı özellikler getirse de dizanyında pek bi değişiklik olduğunu söyleyemeyiz. CNC işlemeli, aluminyum kasası olan ve boyut olarak Mi Power 2 ile aynı ölçülere sahip olan bir cihaz ortaya çıkartmışlar.

  Cihazın özelliklerine gelecek olursak. Bu konuda yine baş sıralara yerleşen Xiaomi markası, Mi Power 3′ de en önemli özellik olarak type-C tipi girişinin bulunması. Bu giriş iki yönlü olarak çalışıyor. Mi Power 3 cihazınızı şarj etmek isterseniz de aynı girişi kullanıyorsunuz, hemde şarj etmek istediğiniz cihazını bu giriş aracılığla şarj edebiliyorsunuz.Ayrıca, Mi Power 3 yine iki yönlü 18 W hızlı şarj desteği sunan bir giriş daha sunuyor.

  Cihaz da ayrıca 3.0 usb ve MicroUsb girişleride bulunuyor. Bu girişlerde 18W güç sağlarken, aynı zamanda hızlı şarjı destekliyor.

  Mi Power 3’nin üzerinde önceki nesiller gibi 4 adet led bulunuyor. Bu led’ler cihazın ne kadar şarjı kaldığı ile ilgili bilgiler verirken aynı zamanda farklı durumlarda da cihazın tepkilerini bu led’ler aracılığı ile görebiliyorsunuz. Cihaz ayrıca yüksek voltaj, akım ve aşırı şarj gibi durumlarda da kendini korumaya alabiliyor.

  Yeni Xaomi Mi Power 3 cihazın yurtdışı fiyatı yaklaşık olarak 129 yen(105 TL) olurken, kutusundan bir adet microUSB ve type-C kablo çıkacak.