Yeni Motorola Razr Katlanabilir Telefonun Lansmanı Ertelendi

Yeni Motorola Razr Katlanabilir Telefonun Lansmanı Ertelendi
Yeni Motorola Razr Katlanabilir Telefonun Lansmanı Ertelendi ve yeni tarihi motorola henüz açıklamadı

Yeni Motorola Razr fütüristik ve kullanışlı yapısı ile geliyor. Üstelik 2020’nin Ocak ayında satışa sunulacak.

Yeni Motorola Razr fütüristik tasarımı, katlanabilir yapısı ve kullanışlı olmasından dolayı çok fazla ilgi gördüğünü söylemeliyiz. Fakat katlanabilir akıllı telefonun piyasaya sürülmesi tedarik sorunları yüzünden 2020 yılının Ocak ayına ertelendi. Ayrıca cihazın ön siparişleri 26 Aralık 2019 tarihinde canlı olarak satışa sunulması bekleniyordu fakat bu tarih ertelendi.

Motorola’nın yaptığı açıklamaya göre cihazın lansman tarihinin ertelenmesinin nedeni “Tüketicilerin ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak istedikleri” olarak belirtiler. Bunun nedeni cihaza gösterilerin ilgiden dolayı hızla talebin artış göstermesi olduğu söylendi. Bundan dolayı şirket yeniden revize edilmiş lansman tarihi yayınlamadı çünkü daha fazla tüketicinin ilgi göstereceğini ve bunu karşılamak için çalıştıklarını belirtiler. Fakat şunu da söylememiz gerekiyor ki Bloomberg‘in raporuna göre şirket cihazın lansman ve çıkışının zaman çizelgesinde önemli değişikliklere gitmediği söyleniyor.

Ertelenmeniz nedeni talebi karşılamak, Tasarım değil!!

Fakat Motorola kesin olarak ertelenmenin nedeninin tasarımdan kaynaklanmadığını belirtmedi. Samsung Galaxy Fold cihazı Mart 2019 tarihinde yapılacak lansmansı erken cihaz tanıtımlarında ortaya çıkan ekran hataları’dan dolayı neredeyse 6 ay ertelenmişti. Yeniden düzenlenen cihaz ekran çevresinde koruma ve cihazın katlanma sisteminin geliştirilmiş haliyle piyasaya sunuldu.

Yeni Motorola Razr modelinde bu tür durumlara, yorumlara veya görüşlere rastlanmadığını söylemeliyiz. Yani cihazın aynı tür durumlara karşı karşıya kalmadı. Kasım ayında Los Angeles’da kullanıcılar tarafından test edilen cihaz Motorola’nın belirttiği şekilde çalıştı ve cihazın açılıp kapanmasını sağalayan menteşene Motorola’nın iddaa ettiği kadar sağlam çıkmıştı. Fakat aynı zamanda cihaz teknoloji yazarları ve gazateciler tarafından uzak tutuldu yani cihazın gizlenen bi hatası olduğunu söylememiz doğru olacaktır.

Umarız bu ertelenme daha fazla sürmeden cihaz piyasaya sürülür ve kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlanır.

Daha fazla teknoloji haberi için Teknovv Haberler