Ana Sayfa Haberler Youtube, çocuk videolarındaki yorumları devre dışı bıracak

  Youtube, çocuk videolarındaki yorumları devre dışı bıracak

  Rahatsız edici veya zarar vermeye yönelik yorumlara düzenleme

  Youtube son zamanlarda büyük bi tartışma konusunu merkezine aldı. Çoçukları hedef alan videoların kendilerini zarara teşvik eden mesajlar içerdiği söylenen videoların, çocuk dostu içeriğinin yorum nölümünde çalışan sübyancı halkaları içerdiğini söylendi.

  Bu haberden sonra şaşırtıcı olmayan bi şekilde, bi çok büyük şirketin reklamlarını plartformdan çekmesine neden oldu ancak Youtube bu sorunu gidermeye yönelik bir dizi değişiklik sözü verdi.

  YouTube’un İçerik Oluşturucu Blog’unda yayınlanan bir yayında, çocuklar içeren videolar hakkında yorum yapma yeteneğinin kaldırılmaya başladığını ve milyonlarca videonun zaten etkilendiğini açıkladı.


  Halen bazı içerik oluşturucular yorumları tutabilirken, aynı zamanda zarar verici veya rahatsız edici yorumları titiz bi şekilde inceleyip, kaldırmaları gerekecek.

  YouTube’un milyonlarca yorumu kaldırmak için yaptığı manuel çalışmanın yanı sıra, daha önce mümkün olduğu kadar çok sayıda yorumu otomatik olarak algılayıp kaldırmaya yardımcı olan daha geniş bir kapsamı olan yeni bir sınıflandırıcı da geliştirdi.