Youtube Video Kalitesini Tüm Dünyada Düşürecek

  Youtube Video Kalitesini Tüm Dünyada Düşürecek
  Youtube Video Kalitesini Tüm Dünyada Düşürecek

  Yine ayarlardan yüksek çözünürlüğü seçerek yüksek kalite izleyebileceksiniz.

  Belki bir sonraki Youtube videonuzu açtığınız zaman daha önceki gibi net ve kaliteli görüntü ile karşılaşamayacaksınız. Bugünden itibaren Youtube videoları önümüzdeki 1 ay için standart düzeyde görüntü kalitesi ile hizmet sunmaya başlayacak. Fakat istediğiniz zaman çözünürlüğü manuel olarak artı bileceksiniz.

  Youtube gibi bir çok video platformu da benzer şekilde görüntü kalitelerini düşürmeye başladı. Bunun asıl nedeni coronavirüs salgının insanların İnternete yüklenmesinden kaynaklanacak kesintileri engellemek. Ayrıca Avrupa Birliğinden kolay bir şekilde İnternet bağlantısı yapılabilmesi için bu değişikliğin istenildiği belirtildi.

  Google’ın Bloomberg yaptığı açıklamada, “Biz ülke yönetimleri ve İnternet sağlayıcıları ile sürekli çalışıyoruz ve iletişim halindeyiz. Umulmadık sonuçların meydana gelmemesi ve kesintisiz bir bağlantı sağlayabilmek için sistemdeki yükü minimalize ediyoruz. ” diye belirtti.

  Covid-19 salgınından dolayı bir çok insan evlerinden çıkmıyor ve doğal olarak video platformlarına yöneliyor. Bu durumda İnternet kullanımı aşırı artıyor.