Youtube’a Hassas Konularda Konunun Doğruluğunu Kontrol Eden Özellik Geliyor

  0
  46

  Sahte haberlere artık geçit yok

  Youtube’un yeni yayınlayacağı özellik ile artık hassas konular aranırken, kullanıcılara doğruluğu kanıtlanmış sonuçlar gösterecek. Youtube plartformu sahte haberler ile mücadele etmek için yeni özellikler getirmeye devam ediyor.

  Buzzfeed’in haberine göre Youtube doğrulanmış kanallar ve iş ortakları için haberin doğruluğunu bildiren küçük bildirim ekranları olacağını ve arama sonuçlarında gözükeceğini bildirdi.

  Peki bu yanlış veya doğruluğu sağlanamamış videolar için çözüm mü? Tabiki de değil, Youtube video plartformuna doğruluğu kanıtlanmamış videolara yüklenecek ama bilgi panelinde eğer konu hassas ise yanlış bilgi mesajı vererek kullanılıcaları ve izleyicileri bilgilendirecek.

  Bu bilgi paneli videolarda gözükmeyecek, sadece arama sonuçlarında bu bilgi panelini görebileceksiniz.

  Şu anda test aşamasında olan yeni özellik, ilk olarak Hindistan da test aşamalarını belli sayıdaki kullanıcı ile yapıyor ve şu anda devam ediyor. Daha sonra tüm dünya da resmi olarak yayınlanacak. Resmi olarak yayınlanma tarihi verilmedi ama kısa süre içinde geleceğini tahmin ediyoruz.

  Youtube bilgi panelinin ekran görüntüsünü aşağıda bulabilirsiniz

  YouTube sözcüsü, Buzzfeed News’e,Youtube’da daha iyi bir haber deneyimi sunmak ve doğruluğu kanıtlanmış, uygun yayıncıları plartforma getirerek kullanıcılara daha iyi bir haber deneyimi sunabilmek diye belirtti.

  Daha fazla teknoloji haberi için takipte kalmayı unutmayın.

  Bir Cevap Yazın