Youtube, Abone Sayılarının Gösterilme Şeklini Değiştirecek

  Şu günlerde sosyal medya’nın çok fazla hayatımıza girmesi ile beraber hepimiz beğeni sayıları, abone sayıları ve diğer sayılara takıntılı hale geldik. Fakat bu durumun ne kadar sağlıklı olduğu konusunda emin değiliz ve bundan dolayı bazı şirketler, İnstagram gibi Beğeni sayılarını gizleme özelliğini test etmeye başladı.

  Şimdi ise görünüşe bakılırsa Google’da benzer uygulamayı Youtube için getirecek gibi gözüküyor. Şirketin açıklamalarına göre abone sayılarını gösterme konusunda değişikliğe gidileceğini açıkladı. Youtube kanallarında 1000 abone üzeri olanlar için kesin rakamlar verilmesi yerine sayıların yuvarlanmış hali gösterilecek.

  Örnek olarak : 17,954,234 Abone yerine, 17 Milyon abone olarak gösterilecek.

  Google,”Bu tam olarak ne anlama gelecek? Eğer 1000’den daha düşük abone sayınız varsa aynı şekilde gösterilecek ama abone sayınız 1000 ve üzeriyse, abone sayınızı otomatik olarak kısaltacağız.” diye belirtti.

  Google’ın yaptığı açıklamada bunun tutarlılık yaratmak için yapıldığı belirtiliyor. Ayrıca bu değişikliğin çok hızlı olmayacağını ve 2019’un Ağustos ayında geleceğini belirtiyor.

  Kaynak : Google

  Daha fazla haber için : Teknovv.com